Erzincan’da 5 Kaçak Göçmen Yakalandı Erzincan’da 5 Kaçak Göçmen Yakalandı

AW012533_02

Yaklaşık 2 sene önce yumurtalık kanseri teşhisi konan ve Erzincan'da yaşayan Zehra Gök, tedavisinin yanı sıra spor faaliyetlerine de devam ediyor. Eski bir hemşire olan Gök, kemoterapi ve tedavilerinin dışında kalan zamanda birçok spor faaliyetlerine de katılıyor. Bu sayede güç topladığını da belirten Gök, kanserle savaşacağını ve yeneceğini de söylüyor.  Eşinin destek olması ile daha önce motosiklet kullanmayı öğrenen Gök, hastalıktan sonra ise umutsuzluğa kapılmamış. "Ya inşaa, ya imha" olacağını düşünerek hayata bağlanmayı ve kanseri yenmeyi amaçlıyor. 

Tesadüfen gttiği hastanede ön tanıların ardından hastalık teşhisi konan Zehra Gök, o dönemi çok zor geçirdiğini ve ciddi bir psikolojik savaş verdiğini de belirtiyor. Zamanla kendine iyi gelen aktivitelere yönelmeye başlayan ve bu sayede güç toplamaya çalışan Gök, doğa ve yeşillikle ilgilenmesinin dışında en büyük tutkusu olan motosikletten de vazgeçmiyor. Amacının ise kanseri yendikten sonra motoru ile dünya turuna çıkmak olduğunu belirten Gök'e bu süreçte eşi de çok büyük destek oluyor. 

Zehra Gök yalnızca kendisine değil, kendisi ile aynı durumda olan başka insanlara da umut olmaya devam ediyor. Sosyal medya aracılığı ile onlarla da iletişime geçen ve onlarla dertlerini paylaşıp yanında olmaya çalışan Gök, bu şekilde güçlü kalarak, umudunu kaybetmeyerek ve diğer insanlarla da paylaşarak hastalığı yeneceğini söylüyor. Bu konuda en önemli detayın ise önce başına gelenleri kabullenmek olduğunu belirtiyor. Ardından herkes kendi savaşma yolunu belirleyerek bu hastalığa savaş açıyor. Kendisinin de burada en büyük motivasyonunun motor başta olmak üzere çeşitli spor faaliyetleri olduğunu belirtiyor. Ya pes edecek ya da savaşacak olan Zehra Gök, bu yolda mücadele etemeyi seçerek kendini de motive etmeyi başarmış. Bundan önceki hayatı ve hayallerinin dışında yeni yaşamına ve tedavilerine de ayak uydurmayı başaran Zehran Gök, tedaviden arta kalan zamanlarda spor tutkusuna da devam etmeyi ihmal etmiyor. Bu şekilde hem daha güçlü hem de umut dolu olabilen Zehra Gök, kendisi ile aynı durumda olan hastalara da umut olarak onları da motive ediyor.AW012533_04