24 bin TL’ye çalışacak şoför bulamayan Antalya 800 TL günlük maaş ödemeye başladı 24 bin TL’ye çalışacak şoför bulamayan Antalya 800 TL günlük maaş ödemeye başladı

Motorin fiyatlarında uzun zamandır meydana gelen artışın sonrasında indirim haberi geldi. Yayınlanan haber göre petrol fiyatlarındaki değişimlerin döviz kurundaki değişikliklere bağlı olarak gerçekleştiği anlaşılıyor.

Seçim sonrasında döviz kurundaki değişimler ve ÖTV zamlarıyla beraber akaryakıt fiyatlarında ciddi yükselişler olmuştu. Bu yükselişlerin ardından benzin, motorin ve otogaz fiyatlarında indirim olup olmadığı halk tarafından uzun zamandır merak ediliyor. Sonunda bu konu ile ilgili indirim haberi geldi!

Motorin Fiyatlarında Değişim

Sektörel kaynaklardan alınan bilgilere göre 6 Eylül Çarşamba günü itibariyle geçerli olacak olan indirim fırsatları araç sahiplerine duyuruldu. Yapılan duyuruda motorin için 1 lira 20 kuruşluk bir indirimin geçerli olacağı belirtildi. Motorin fiyatlarında olan bu indirimler vatandaşlar için bir nebze de olsa rahatlama imkanı sunuyor. Benzin ve otogaz grubunda ise şuan için herhangi bir indirim söz konusu değil.

Yapılan son güncellemelerden sonra Türkiye’nin büyük şehirlerinde akaryakıt fiyatları şöyle;

İstanbul Anadolu Yakası'nda- benzin litre fiyatı: 36,70 TL, motorin litre fiyatı: 37.83 TL, LPG litre fiyatı 15.83 TL

İstanbul Avrupa Yakası'nda- benzin litre fiyatı: 36,75 TL, motorin litre fiyatı: 37,89 TL,  LPG litre fiyatı: 16,29 TL

Ankara'da- benzin litre fiyatı: 37,29 TL, motorin litre fiyatı: 38,43 TL, LPG litre fiyatı: 16,28 TL

İzmir'de-  benzin litre fiyatı: 37,35 TL, motorin litre fiyatı: 38,54 TL, LPG litre fiyatı: 16.02 TL