Erzincan Medya
11° Erzincan

Erzincan

11°

Erzincan

Pazar

13°/

Pazartesi

18°/

Salı

21°/ 11°

Çarşamba

23°/ 13°

Perşembe

24°/ 13°

Cuma

24°/ 15°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Miniklere “Kişisel Güvenlik ve Suçtan Korunma Yöntemleri Anlatıldı

Yayınlanma:
ABONE OL
Miniklere “Kişisel Güvenlik ve Suçtan Korunma Yöntemleri Anlatıldı

Erzincan’da polis ekiplerince, kent merkezinde bulunan okullarda kişisel güvenlik ve suçtan korunma yöntemleri, çocuk polisinin görevleri ile trafik güvenliği konularında ilkokul öğrencileri bilgilendirildi.

İçişleri Bakanlığı koordinesinde ülke genelinde yürütülen “Güvenli Okul Güvenli Gelecek” projesi Erzincan’da da devam ediyor.

ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMENLER BİLGİLENDİRİLDİ

İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekiplerince yeni başlayan eğitim ve öğretim yılının ilk döneminde planlanan program doğrultusunda; Dr. Cahit Ziya Ulukök İlkokulu’nda 25, Hayrettin Paşa İlkokulu’nda 45 öğrenci ve bununla birlikte öğretmenleri bilgilendirildi. Öğrencilere kişisel güvenlik tedbirleri, genel asayiş konuları, trafik kuralları ve iletişim yoluyla dolandırıcılık konuları hakkında bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışmaları yapıldı.

BİLİNÇLENDİRME FAALİYETLERİNİN KARARLILIKLA DEVAM EDECEK

Projede özellikle bağımlılık yapıcı maddelerin birey ve topluma zararları, sosyal medya kullanımında dikkat edilecek hususlar ile 112 Acil Çağrı Merkezi’nin aranması gibi konularda bilgilendirmeler yapılıyor. Bağımlılık ve çocukların suçtan korunması konusunda eğitim ve bilinçlendirme faaliyetlerinin kararlılıkla devam edeceği vurgulandı.

Minik öğrenciler de eğitimin verimli geçtiğini söyleyerek daha dikkatli olacaklarını belirttiler ve eğitim veren polislere teşekkür ettiler.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler