Erzincan Medya
16° Erzincan

Erzincan

16°

Erzincan

Pazar

21°/ 12°

Pazartesi

21°/ 11°

Salı

22°/ 11°

Çarşamba

25°/ 14°

Perşembe

28°/ 17°

Cuma

26°/ 18°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Milyonlara SGK’dan SON DAKİKA duyuruldu! Vakıfbank Halkbank Ziraat Bankası 5 bin TL nakit desteği sağlayacak

Yayınlanma:
ABONE OL
Milyonlara SGK’dan SON DAKİKA duyuruldu! Vakıfbank Halkbank Ziraat Bankası 5 bin TL nakit desteği sağlayacak

Ülkemizde ihtiyaç sahibi olarak belirlenen grupta yer alan vatandaşlar için destek açıklamaları gelmeye devam ediyor.  Yapılan açıklamalar ihtiyaç sahiplerinin gündeminde yer alırken son olarak emeklilere verilen promosyonlarla ilgili açıklama gelmişti. Emeklilere ödenen promosyonlarla ilgili yapılan açıklamalar gündemde yer edinirken bir son dakika açıklamasına yer verildi. Emeklilere ödeme promosyonlar için zam talimatı veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kamu bankalarındaki ödemelerin 8 ila 12 bin lira arasında ödenmesi için açıklama yaparken bankalar da promosyon güncelleme başvurularını almaya başladı.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), emeklilere bankalar tarafından yapılan promosyon ödemeleri hakkında yeni bir duyuru yaptı. SGK, promosyon miktarlarının iki katına çıkarıldığını ve 3,3 milyon ölüm aylığı alan hak sahibine, kamu bankalarına başvuruda bulunmaları durumunda 5 bin lira promosyon ödeneceğini açıkladı. Ölüm aylıklarının 5 bin lira tutarına çıkarılmasına ilişkin yapılan duyurunun ardından vatandaşın gündemi değişti.

ÖLÜM AYLIĞI ALANLARA 5 BİN TL PROMOSYON ÖDENECEK

SGK, emekli maaşlarına bağlı olarak verilen banka promosyonları konusunda bir duyuru yaptı. SGK tarafından yapılan duyuruda, promosyon tutarlarının iki kat artırılarak 8 bin ile 12 bin lira aralığına çekildiği açıklandı. Ayrıca, ölüm aylığı almakta olan kişilerin başvuru yapmaları durumunda 5 bin lira promosyon ödeneceği ifade edildi.

SGK tarafından yapılan resmi açıklamada ”Kurumumuzdan aylık alan 12,7 milyon emeklimiz bulunmaktadır. Emeklilerimize aylık ödemeleri Bankalar aracılığıyla yapılmaktadır. Emekli aylığı alan vatandaşlarımıza yönelik promosyon ödemeleri Kamu Bankalarında yaklaşık 2 katına çıkarılarak 8 bin ila 12 bin lira arasında belirlenmiştir.” denildi.

Bu çerçevede SGK’dan ölüm aylığı alan 3,3 milyon hak sahibine başvurmaları halinde 5 bin lira promosyon ödemesinin kamu bankaları tarafından yapılacağı kaydedilirken emekliler ve hak sahiplerinin Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank’a başvuruda bulunmaları gerektiği bildirildi.

Yapılan açıklamada ”Bankalar tarafından promosyon ödenebilmesi için emeklilerimizin ve hak sahiplerinin bankalara başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

Belirlenen tutarlar asgari seviyede olup, Bankalar kendi uygulamaları doğrultusunda promosyon miktarlarını artırabileceklerdir. Diğer bankalarla ilgili çalışmaların sonuçları ayrıca paylaşılacaktır.” denildi. Söz konusu açıklamaların ardından bankaların promosyon ödemelerinden emeklilerin yanı sıra ölüm aylığı alanlar da zamlı tutarı almaya hak kazanmış olacak.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com