Erzincan Medya
24° Erzincan

Erzincan

24°

Erzincan

Cuma

28°/ 16°

Cumartesi

30°/ 15°

Pazar

33°/ 19°

Pazartesi

30°/ 17°

Salı

29°/ 16°

Çarşamba

29°/ 16°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Milletvekili Karaman, İsrail’i Kınadı

Yayınlanma:
ABONE OL
Milletvekili Karaman, İsrail’i Kınadı

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, İsrail’in, Filistinlilerin yaşadığı Refah’taki çadır kente yönelik saldırısına ilişkin olarak bir açıklama yaparak Katil israil’i kınadı.

Karaman açıklamasında: “Soykırımcı İsrail’in Uluslararası Adalet Divanının saldırıları durdurma kararına rağmen Refah’ta masum Filistinlilerin sığındığı çadır kampını bombalaması, insanlık onuruna yapılmış en büyük ihanetlerden biridir.

İsrail bilmelidir ki öldürdüğü her bir can ile dünyanın vicdanlı insanlarının yüreğindeki mücadele ateşini söndürmek bir yana daha da alevlendirmektedir. Her bir masumun kaybı, bin Filistinlinin adalet ve özgürlük için daha güçlü bir şekilde ayağa kalkmasına vesile olacaktır. Aylardır gerçeklikten kopuk, adaletten uzak planlarını işletmek için çocukları adeta harcanacak bir yakıt gibi gören bu siyonist çark ve narsisizm, tüm çabalarına rağmen galip gelemeyecektir.

3 Ülke Filistin’i Tanıdı

İspanya, İrlanda ve Norveç, bugün yaptıkları açıklamalarla, Filistin devletini resmen tanıdıklarını duyurdu. Söz konusu karar, Uluslararası Adalet Divanı’nın (UAD) Refah kentine yönelik her türlü askeri harekatın derhal durdurulması kararına rağmen İsrail’in Gazze Şeridi’ne ve güneydeki Refah’a saldırılarının sürdüğü bir dönemde alındı.

Peki, Avrupa Birliği (AB) üyesi İspanya ve İrlanda ile Avrupa ülkesi Norveç’in böyle bir dönemde Filistin devletini tanıması ne anlama geliyor?

Bu üç ülkenin kararını öncelikle önemli bir karar olarak görmek gerekiyor. Filistin devletinin 1988 yılında ilan edildi. Onlarca ülke de Filistin’i tanıdı.

Üç Avrupa ülkesinin attığı bu adımla Batı cephesinde reddiyeci bir cephe böylece yarılmış oldu. İlk fireler verildi.

İspanya, İrlanda ve Norveç’in Filistin devletini tanımasının neticede sahada pek bir şey değiştirmeyecek. Ama esas önemli olan, yavaş yavaş İsrail’e karşı birtakım yaptırımlar gündeme gelmeye başlıyor. Avrupa Birliği Dışişleri Konseyi’nde bunlar konuşulmaya başladı.

Filistinli kardeşlerimizin kanlarıyla sulanan topraklarda, bir daha böyle karanlık geceler yaşanmaması için bu caniliği unutmayacak ve unutturmayacağız. Yüce Allah’tan Filistin halkının yardımcısı olmasını niyaz ediyorum. Katil israil’i nefretle kınıyorum.” dedi.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com