Erzincan 26. Dönem Milletvekili Sebahattin Karakelle 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle yayınladığı mesajında, Milletimizin Milli ve Manevi değerlerini art niyetli emelleri için kullanarak devletin bütün kurumlarının kılcal damarlarına kadar giren hain FETÖ darbe girişiminin üzerinden tam 6 yıl geçti dedi.

Karakelle açıklamasında; “6 yıl önce bugün, darbe girişiminde 84 milyon insanımızın Türk’üyle Kürt’üyle Laz’ıyla Çerkez’iyle Alevi’siyle Sunni’siyle topyekûn; Çanakkale’de, Dumlupınar’da, Sakarya’da olduğu gibi İstiklal ve İstikbal mücadelesi vermiş, adeta 2. Çanakkale destanının gerçekleştirmiştir.

251 vatan evladını şehit verirken 2 bin196 vatandaşımız gazilik mertebesine ulaşarak bu hain girişimi akamete uğrattı. Bu menfur teşebbüsün gerçek mağduru şehit ve gazilerimizin yanında 84 milyon vatan evladıdır. Zira o vatan evlatları ki günlerce, haftalarca gece gündüz demeden demokrasi nöbetleriyle Milli İradesine sahip çıkmıştır.

Kanlı darbe girişiminde destan yazan bu millet tarlada ki mahsulünü yakmış, uçakların üstüne atlamış, tankların altına yatmış, namlulara alnını dayamış ve bu eşkıyaya yenilmemiştir. Çünkü bu milletin ordusunun sadece üniformalılardan ibaret olduğunu sananlar yine yanılmış her bir ferdimizin asker olduğu unutulmuştur.

FETÖCÜ darbecilerin milletin silahlarını yine millete yöneltmesine 84 milyon vatan evladı göğsündeki imanla, vatan sevgisiyle, nasırlı elleri ile karşı koymuştur.Milletimiz hain FETÖ darbesini bütün yüreğiyle bertaraf ederken, sözde müttefik, sözde demokrasi ve insan hakları havarisi geçinen batının aczi yetini büyüyen ve gelişen yeni Türkiye olarak asla unutmayacağız.15 Temmuz ihanetini sadece bir gece ile sınırlamak mümkün değildir. Öncesi ve sonrası vardır.Yaklaşık yarım asır boyunca sağ, sol, iktidar, muhalefet ayrımı yapmadan bulunabileceği her kesimin içine sızarak varlığını sürdüren bu hain örgütün tek amacı hizmet ettiği emperyalistlere ülkemizi sömürge yapmaktır.

Millet olarak büyük bir cesaret ile feraset ile 15 Temmuz gecesinde Türkiye’yi taşeron örgüt FETÖ ve onu sahibi küresel hegemonyalara teslim etmemiş tarihe geçecek büyük kahramanlıklar sergilemişlerdir.Bu toprakların yetiştirdiği medar-ı iftiharımız, o günkü Başbakanımız Binali Yıldırım’ın deyimi ile “üniformalarını, inançlarını, bayraklarını, şereflerini bir dolara satan FETÖCÜ hainlere” inat Milli İradeye sahip çıkan vatandaşlarımız, birbirlerini tanımasalar da ölümüne kardeş olmuşlardır.

VATANA VE MİLLETE İHANETTİR

Milletin oyları ile seçilen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın kararlı turumu ve dik duruşu, o günkü Başbakanımız AK Parti Genel Başkan Vekilimiz Binalı Yıldırım’ın dirayeti sayesinde bertaraf edilen bu kanlı saldırı neticesinde Ömer Halisdemir, İlhan Varank , Erol Olçok , Cennet Yiğit , Ayşe Aykaz , Türkmen Tekin gibi 251 vatan evladı şehitler kervanına katılırken cennet vatanı bir kez daha milletimize kazandırmışlar, milletimizin toplumsal hafızasına yeni bir kahramanlık destanı eklemişlerdir.Yaşanan hadisenin hukuki ifadesi “Vatana ve millete ihanettir.” İnsan aklının alamayacağı ölçüde vahşet içeren bir ihanettir.Aziz milletimiz varlığına istiklaline ve istikbaline kasteden bu darbe girişimine karşı ilk andan itibaren kendisine yakışan tavrı ortaya koymuş egemenlik hakkına sahip çıkmıştır.Milletimizin bu asil duruşu demokrasi yürüyüşümüzü daha da güçlü bir şekilde tahkim etmiştir.Halkımızın güçlü iradesi tankın gücünü yenmiştir. Darbeci çete hiç beklemediği bu milli tavır karşısında ezilmiş ve zelil olmuştur.

15 TEMMUZ BİR DEMOKRASİ ZAFERİDİR

15 Temmuz bir demokrasi zaferidir. Bu zafer herhangi bir kesimin veya partinin değil tüm milletindir. Hepimizindir. Bizlere onurlu bir gelecek bırakmak için en değerli varlıklarını feda eden şehitlerimize Cenab-ı Allahtan rahmet yakınlarına ve Aziz milletimize sabır ve başsağlığı diliyorum. Gazilerimize acil şifa sağlık ve uzun ömürler niyaz ediyorum.Kahramanlık ve Demokrasi Destanı yazan, tankların karşısında diz çökmeyen bu aziz milletin bir ferdi olmaktan dolayı büyük şeref duyuyoruz.15 Temmuzdan sonra milletimiz ve demokrasimiz çok daha güçlü, ülkemiz çok daha itibarlıdır. Hiçbir hain çete ve oluşum bizi kutlu yolumuzdan, bu aziz millete hizmet etmekten alı koyamayacaktır” ifadelerine yer verdi.