Erzincan Medya
25° Erzincan

Erzincan

25°

Erzincan

Çarşamba

25°/ 13°

Perşembe

26°/ 15°

Cuma

27°/ 16°

Cumartesi

24°/ 14°

Pazar

25°/ 13°

Pazartesi

27°/ 13°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Migros Datathon ile yaratıcı projeler ödüllendirildi

Yayınlanma:
ABONE OL
Migros Datathon ile yaratıcı projeler ödüllendirildi

Migros’un, veri bilimi kültürünü desteklemek ve perakendeye yeni çözümler kazandırmak amacıyla bu yıl ilk kez düzenlediği Migros Datathon gerçekleştirildi.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, online olarak yapılan ve rekor sayıda başvuru alan datathon’da, yaratıcı fikirleriyle müşteri deneyiminde fark yaratmayı hedefleyen projeler yarıştı.

Migros Datathon’a, kariyer platformu üyesi olan, ağırlıklı olarak mühendislik lisans öğrencisi ve mezunu 30 yaş altındaki 1.600’den fazla genç katıldı. Birbirinden değerli fikirlerin yarıştığı ve oldukça çekişmeli geçen datathon’da gençler, Migros tarafından sağlanan verilerle perakendenin iş süreçlerini deneyimlerken, inovatif yaklaşımlarla analitik yeteneklerini sergileme imkanı buldu.

Migros Datathon kapsamında katılımcılardan, belirlenen bir kampanya döneminde müşterilerin geçmiş harcama verilerinden yola çıkarak kampanyadan faydalanıp faydalanmayacağını tahmin eden, faydalı değişkenler ve veri içerisinde doğru bağlantı kuran projeler geliştirmeleri istendi.

Veriyi doğru okuyan, altyapı ve teknolojinin uyumunu yakalayan projeler toplamda 100 bin TL’lik ödül için yarıştı. 23 Aralık’ta finali gerçekleştirilen datathon’da en iyi sonucu elde eden ilk 10 ekip, projelerini jüri üyelerine sundu.

Datathon’un birincisi Emir Koçak 50 bin TL, ikinci olan takım Kadir & Mehmet’in üyeleri Kadir Ahmet Aksu ve Hacı Mehmet İnce 30 bin TL, üçüncü olan takım Spray N Pray’in üyeleri Ahmet Tarık Karakaş ve Anıl Öztürk ise 20 bin TL’lik ödülün sahibi oldu.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com