Erzincan Medya
10° Erzincan

Erzincan

10°

Erzincan

Pazar

13°/

Pazartesi

18°/

Salı

21°/ 11°

Çarşamba

23°/ 13°

Perşembe

24°/ 13°

Cuma

24°/ 15°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

MGEAH Hastaların Sağlıkta Odak Merkezi Haline Geldi

Yayınlanma:
ABONE OL
MGEAH Hastaların Sağlıkta Odak Merkezi Haline Geldi

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ekip ve Ekipmanlarının yanı sıra son zamanlarda gerçekleştirdiği başarılı ameliyatlarla kendini duyurdu.

Hastane bünyesinde Kalp Damarları Bybass, Kapalı Kese Ameliyatı, Kalça Protezi Ameliyatı, Kapalı Prostat Ameliyatı gibi riskli ve uzun bir süre isteyen ameliyatların kısa bir sürede ve başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesi ardından EBYÜ MGEAH hastaların sağlıkta odak merkezi  haline geldi.

Cerrahi müdahale gerektirebilecek her türlü hastalığa karşı hazırlı ve tedbirli olduklarını belirten Hastane Başhekimi Doç. Dr. Ufuk Kuyrukluyıldız hastaların kendilerine güvenmelerini ve inanmalarını istedi.

CERRAHİ BRANŞLARIN BİRÇOĞUNDA EKSİĞİMİZ YOK

Şehir genelinde olduğu gibi şehir dışında ve hatta ülke dışında da hasta kabul eden hastanede gerçekleştirilen ameliyatların sağlıkta verilen önemden ileri geldiğini ifade eden Başhekim Doç. Dr. Ufuk Kuyrukluyıldız konu  ile ilgili yaptığı açıklamasında, “Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi bizim tüm hedefimiz burada Dâhiliye hastalıkları ve Cerrahi operasyonların hepsini yapabilmek. Bir kere büyük ameliyatlar için bir insan kaynağına ve hekime ihtiyaç var. Çok şükür Cerrahi branşların birçoğunda eksiğimiz yok. Birçoğunda kalifiye yani kaliteli ameliyat yapan arkadaşlarımız var.

GÖRÜNTÜLEME MERKEZİMİZ AÇISINDAN BİR PROBLEMİMİZ YOK

İkinci parametre iyi bir ameliyathane, iyi bir laboratuar ve iyi bir görüntüleme merkezinin olması. Görüntüleme merkezimiz açısından bir problemimiz yok. Bir tane Emar, iki Tomografimiz var, iki Tomografimizin bir tanesi hakikaten dünya standartlarında bir Tomografi. Çok ince kesitlerle tarama yapabilen hatta kansız anjiyo dediğimiz anjiyo yapmadan kalp damarlarının durumunu gösterebilecek incelikte çekimler yapıp anjiyo yapılmalı mı yapılmamalı mı konusunda hekimin karar verebildiği bir cihaz, gereksiz anjiyo yapılmasını önleyen bir cihaz.

HASTALARIMIZ BİZE GÜVENSİNLER

Laboratuar hizmetleri konusunda da gerek biyokimyada gerek patolojide doçent seviyesinde tecrübeli arkadaşlarımız var. Dolayısıyla bunları toparladığımız zaman burada her türlü büyük ameliyatın yapılabilecek seviyede olduğunu hastalarımızın güvenilir bir şekilde hastanemizi tercih edebileceklerini sonrasında nekahet döneminde de gayet rahat konforlu odalarında bu süreçleri atlatabileceklerini düşünüyorum. Kendimizden emin bir şekilde de burayı tavsiye ediyoruz. İnşallah insanlarımız hasta olmaz. Ama bilsinler ki hasta oldukları zaman Cerrahi bir müdahale gerektirecek ihtiyaçları olduğu zaman gönül rahatlığıyla hastanemize başvurabilirler, bize güvenmeleri lazım,  bize inanmaları lazım. Çünkü bu atılımları yapmamız için hastanemizde hastalarımızın bize güvenmelerine ihtiyacımız var” ifadelerine yer verdi.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler