Meteoroloji Genel Müdürlüğü bugün yaptığı açıklamada 2 bölgemizin oldukça yoğun yağmur yağışıyla karşılaşacağını belirtti. Hava durumu raporuna göre gök gürültülü sağanak yağış 2 bölgemizi bekliyor. İç Anadolu ve Orta Karadeniz 3 gün boyunca meydana gelecek önemli yağıştan nasibini alacak.

Sinop, Ordu, Samsun, Çorum, Amasya, Kastamonu, Tokat için Meteoroloji Genel Müdürlüğü önemli Uyarıda bulundu. Yapılan değerlendirme neticesinde bu gece bu şehirlerde kuvvetli yağışın olacağı belirtildi. Metrekareye 21-50 kilogram ortalama yağışın düşebileceği bilgisi verildi. 

218 bin TL’ye Sıfır Araç Geliyor! Vergisiz Araç! - Erzincan 218 bin TL’ye Sıfır Araç Geliyor! Vergisiz Araç! - Erzincan

İç Anadolu da Kuvvetli Yağış

Sadece Karadeniz bölgesinde değil ayrıca İç Anadolu bölgesinde de önemli bir yağış olacağı bilgisi geldi.  Ankara, Eskişehir, Konya, Yozgat, Çankırı, Nevşehir, Kırıkkale, Aksaray, Sivas, Kırşehir, Kayseri Niğde’de de gene bu gece itibariyle yağış bekleniyor. Metrekareye 21-50 kilogram civarında bir yağışın düşmesi beklentisi mevcut.

Ankara’ya Sel Uyarısı

Yapılan açıklamada en dikkat çekici şehir ise Ankara oldu. Burada sel olabileceğinin de altı çizildi. Akşam saatlerinden itibaren kuvvetli şekilde yağış olabileceği ve bu konuda vatandaşların dikkatli olması gerektiği bilgisi verildi. Yağışların ortalama olarak 3 gün kadar sürebileceği tahmin ediliyor. Bu sebeple vatandaşların dışarı çıkarken önlemlerini almaları ve mağdur olmamalarının altı çiziliyor. Daha sonradan hava sıcaklıkları gene normale dönmesi bekleniyor.