Erzincan Medya
11° Erzincan

Erzincan

11°

Erzincan

Pazar

13°/

Pazartesi

18°/

Salı

21°/ 11°

Çarşamba

23°/ 13°

Perşembe

24°/ 13°

Cuma

24°/ 15°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Mesleki Eğitimi Erasmus+ Programı Kapsamında Budapeşte İşbaşı İzleme Hareketliliği Gerçekleşti

Yayınlanma:
ABONE OL
Mesleki Eğitimi Erasmus+ Programı Kapsamında Budapeşte İşbaşı İzleme Hareketliliği Gerçekleşti

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından başvurusu yapılan ve akredite olduğu Erasmus+ Mesleki Eğitimi proje hareketlilikleri kapsamında Erzincan’dan 8 öğretmen “Genç iş gücü niteliklerinin Avrupa standartlarına yükseltilmesi” konulu işbaşı gözlem faaliyetine katıldı.

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından koordinatörlüğü ve yürütücülüğü yapılan 2023 yılı Mesleki Eğitimi Erasmus+ Hareketlilikleri kapsamında İl Müdürlüğü akredite olup Budapeşte hareketliliğine katılım sağlayan Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Erzincan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden toplam 8 katılımcı öğretmen 25 Şubat 2024-2 Mart 2024 tarihleri arasında Macaristan’ın Budapeşte şehrinde “Genç iş gücü niteliklerinin Avrupa standartlarına yükseltilmesi” konulu işbaşı gözlem faaliyetine katılım sağladı.
Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve yürütülen 2023-1-TR01-KA121-VET-000163162 numaralı “Mesleki Eğitimi Öğrenci ve Personel Hareketliliği için Erasmus Akreditasyonu” isimli Erasmus projesi çerçevesinde planlanan hareketlilikler kısa süreli öğrenci gruplarının hareketliliği ve iş başı izleme gibi faaliyetlerden oluşuyor.
Grubun okul faaliyetlerinin yanı sıra Budapeşte Eğitim Müşaviri Dr. Halide Nur Cafoğlu Yaşar ziyarette bulundu.Yapılan kültürel faaliyetler; öğretmenlere yeni bir kültürü keşfetme, Türk kültürü ile benzer ve farklı yönlerini görebilme imkanı sağlıyor.
Okulda gerçekleştirilen işbaşı izleme faaliyeti kapsamında hareketliliğe katılan öğretmenler “Nitelikli eğitim ve öğretim yoluyla istihdam edilme şansını artırma, girişimciliği özendirme, değişen iş çevresine uyumu artırma ve Avrupa Birliği İstihdam Politikalarını tanıma” kazanımlarına yönelik “Gelecekteki beceri ihtiyaçlarının daha iyi tahmin edilmesini teşvik etme, beceriler ve işgücü piyasası ihtiyaçları arasında daha iyi eşleşmeyi geliştirme” konularında eğitim deneyimi elde etme fırsatı sağlayacak.
Erasmus+ 2021-2027 yılları arasında uygulanan eğitim, gençlik ve spor alanlarını kapsayan Avrupa Birliğinin hibe programıdır. Erasmus+ Programı ile kişilere, yaş ve eğitim geçmişlerine bakılmaksızın yeni beceriler kazandırılması, onların kişisel gelişimlerinin güçlendirilmesi ve istihdam olanaklarının artırılması amaçlanmaktadır.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler