Erzincan Medya
14° Erzincan

Erzincan

14°

Erzincan

Cumartesi

29°/ 15°

Pazar

32°/ 16°

Pazartesi

32°/ 20°

Salı

32°/ 18°

Çarşamba

30°/ 18°

Perşembe

28°/ 16°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

MEB’den Yeni Duyuru! Resmi Yazı ile Tüm Okullara İletildi! – Erzincan

Yayınlanma:
ABONE OL
MEB’den Yeni Duyuru! Resmi Yazı ile Tüm Okullara İletildi! – Erzincan

Eğitim ve Öğretim yılının başlamasına az bir zaman varken MEB’den yeni duyurular gelmeye başladı. Yeni duyuru ile birlikte eğitim ve öğretim faaliyetlerinin tamamen verimli bir şekilde geçmesi amaçlanıyor. Daha tutarlı bir şekilde sonuç elde etmek adına böyle bir yola gidildiği belirtildi.

MEB’den Yeni Kararlar Geliyor!

Eğitim ve öğretimi yılının başlaması ile birlikte daha verimli ve sağlıklı bir yıl geçmesi amaçlanıyor. Bununla birlikte MEB’ten gelen haberlere göre genel olarak yeni kararlar alınıyor. Bu kararların genel olarak öğrencilerin ve öğretmenlerin sağlıklı bir iletişim kurması amaçlanıyor. Bunun yanında da ders noktasında sorun yaşanmaması amaçlanıyor.

Yeni uygulama ile birlikte derslere ait yıllık planlamaların ders bazlı olarak yeniden düzenlendiği belirtildi. Öğretmenlerin de bu planları okulların mevcut durumları kapsamında öğrencinin durumuna göre hareket etmesi ve uyarlaması isteniyor.

Ayrıca MEB’den son açıklanan bu programda her zaman öğrenciye yönelik öğretim şekillerinin uygulanması amaçlandığı da vurgulandı. Öğrencinin anlamasına yönelik çalışmaların ve etkinliklerin eski usullere uygun olarak gerçekleştirilmemesi de temellendirildi.

Planlarda genel olarak öğrencinin ihtiyacının eğitim ve öğretim yılına uygun olarak hazırlanarak sunulması isteniyor. Müfredata uygun olarak MEB tarafından gönderilen yazıda da yıllık çerçevenin okulların mevcut durumlarına ve ihtiyaçlarına göre ayarlanması her zaman doğru bir karar olacağı da belirtildi. İlgili yazının 03.09.2023 tarihinde bütün okullara iletildiği bildirildi.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com