Erzincan Medya
11° Erzincan

Erzincan

11°

Erzincan

Pazar

20°/ 12°

Pazartesi

23°/ 11°

Salı

24°/ 13°

Çarşamba

25°/ 12°

Perşembe

25°/ 15°

Cuma

25°/ 15°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

MEB’den son dakika yeni karar! Takdir teşekkür bekleyen karne alacak milyonlarca öğrenciye ilk kez dağıtılacak

Yayınlanma:
ABONE OL
MEB’den son dakika yeni karar! Takdir teşekkür bekleyen karne alacak milyonlarca öğrenciye ilk kez dağıtılacak

MEB’den son dakika yeni karar! Takdir teşekkür bekleyen karne alacak milyonlarca öğrenciye ilk kez dağıtılacak – Milyonlarca öğrenci okulların kapanması için geri sayıma devam ederken konu hakkında bir son dakika açıklaması daha yapıldı. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin eğitim öğretim sisteminde önemli değişiklikler yapmaya devam ederken bir önemli değişiklikte karnelerde yapıldı.

Milyonlarca öğrenciye verilen karneler üzerinde daha önce ders ve davranış notları bilgilerine yer veriliyordu. Yapılacak olan yeni değişiklik sonrasında artık karnelerde hem içerik hem de tasarım değişecek. Yeni tasarıma sahip olan karneler ilk kez Haziran ayında okulların kapanması ile öğrencilere verilecek. Öğrencilerin artık okul dışı bireysel etkinlikleri de kayıt altına alınacak.

ÖĞRENCİ KARNELERİ SİL BAŞTAN DEĞİŞİYOR! İŞTE YENİ KARNELER…

Okul içi ve okul dışında gerçekleştirilen sosyal etkinlikler, karnelerde bilimsel, kültürel, sanatsal, sportif etkinlikler ve toplum hizmeti olmak üzere 5 ana başlıkta değerlendirmeye alınacak. Öğrencilerin sosyal etkinlikleri karnelerinde, katılım, ürün ortaya koyma, performans gösterme ve derece alma şeklinde 4 ana düzeyde işlenecek. Böylece öğrencilerin sosyal etkinliklere katılım durumları derecelendirilmiş bir sistemle karnelere yansıtılmış olacak. Ayrıca sosyal etkinlikler gerçekleştirdiği yere göre de okul içi, okullar arası, ilçe geneli, il geneli, bölgesel, ulusal ve uluslararası olarak değerlendirilecek. Bakanlığın yeni düzenlemesiyle, öğrenciler karnelerinde, ders notlarıyla birlikte sosyal etkinlik durumlarını da görebilecekler. Böylece öğrencilerin akademik başarısının yanında sosyal başarılarının da görünür hale gelmesi ve karnelerde sadece ders notlarıyla değil, yaptığı sosyal faaliyetleriyle de ön plana çıkabilmesi hedefleniyor.

Milli Eğitim Bakanlığı yeni karne sistemine ilişkin kılavuz yayımlarken kılavuzda bu bilgilerin nasıl kullanılacağı ve e-okul sistemine nasıl giriş yapılacağı konusunda bilgilere yer verildi. MEB Temel Eğitim Genel Müdürlüğünün internet sayfası üzerinden kılavuza ulaşılabilecek. Kılavuzda tüm bilgilendirmelere ve detaylara yer verilecek. Öğrenciler okulların kapanması ile ilk karnelerine kavuşmuş olacaklar.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com