Üniversiteler Arası Bölgesel Ligler Futbol Turnuvası  Başladı Üniversiteler Arası Bölgesel Ligler Futbol Turnuvası Başladı

Erzincan MEB AKUB tarafından AFAD işbirliği ile başlatılan “Masallarla Afet Farkındalık Eğitimi Projesi”  Erzincan İliç 23 Nisan İlkokulu gerçekleştirildi.
Başta deprem olmak üzere ülkemizde sıkça görülen afetlere yönelik olarak, afetlerin öncesi, sırası ve sonrasında yapılacak doğru davranışları bireylere kazandırmak amacıyla Erzincan MEB AKUB tarafından AFAD işbirliği ile "Masallarla Afet Farkındalık Eğitimi Projesi" devam ediyor. 
Bu kapsamda öğrencilere afetlerin öncesi, sırası ve sonrasında yapılacak doğru davranışları bireylere kazandırılması öğretiliyor. Proje kapsamında  öğrencilere, Masal anlatımı ,Tiyatro gösterimi Tahliye, Afad çadırlarının gezilmesi, ikram dağıtımı, ekiplerce gerçekleştirildi.
Etkinliğin devamında konferans salonunda bulunan öğrenciler sirenin uyarısıyla birlikte  'Çök-Kapan-Tutun' hareketini yaptı. Ardından öğrencilerimiz öğretmenleri eşliğinde tahliye edilerek, okul bahçesindeki toplanma alanlarına intikal etti. Her sınıfın öğretmeni yoklama alarak eksik öğrenci var mı diye kontrol etti. Etkinliğin son kısmında okul bahçesinde kurulan AFAD çadırlarında öğrencilere olası afet sonrası yapılması gereken çalışmalar ile ilgili bilgi verildi.