Erzincan Medya
25° Erzincan

Erzincan

25°

Erzincan

Pazar

30°/ 16°

Pazartesi

31°/ 19°

Salı

33°/ 19°

Çarşamba

31°/ 19°

Perşembe

29°/ 18°

Cuma

32°/ 17°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Limon’dan Sürücülere Bayram Yolculuğu Dönüşü Uyarısı

Yayınlanma:
ABONE OL
Limon’dan Sürücülere Bayram Yolculuğu Dönüşü Uyarısı

Erzincan Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı ve aynı zamanda Erzincan Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Bedir Limon, Kurban Bayramı nedeniyle memleketlerine dönecek ve ya gidecek sürücülere uyarılarda bulunarak, araç kullananların her 2 saatte bir 15 dakika mola vermesi gerektiğini bildirdi.
Birlik Başkanı bedir Limon ,yaptığı yazılı açıklamada, bayram tatilleri dönüşünde gerek şehirler arası, gerekse şehir içindeki trafikte yoğunluğun artmasından dolayı sürücülerin daha dikkatli olması gerektiğini söyledi.
Bayramlarda yolların kan gölüne dönmemesi için sürücülerin uykusuz ve yorgun yola çıkmamaları uyarısından bulunan Limon, trafik kazalarının bir çoğunun sürücü hatalarından kaynaklandığını ifade etti. Sürücülerin emniyet kemerlerini sürekli takılı halde trafikte seyretmeleri gerektiğini aktaran Limon, şunları kaydetti: ”Bayramlar nedeniyle gerek şehirlerarası gerekse şehir içindeki trafik 10 kata yakın artıyor. Dolayısıyla belki trafiğe yeni çıkan sürücülerimiz oluyor. Yorgunluktan kan şekeri düşebilir. Bunlarda sürücüleri zor durumda bırakıyor. Yolun her halini göz önünde bulundurarak, temkinli araç kullanılması gerekiyor. Sürücüler her 2 saatte bir 15 dakika mola vermeli. Sürücülerimizin sürekli mola vermesini ve dinlenmelerini önemsiyoruz.”
Uzun yola giden sürücülere ara ara mola vermeleri uyarısında bulunan Limon, “Bu sürücülerimiz yollarda dinlenmeli. Otobüs sürücülerimiz zaten bu kuralla dikkat ediyorlar. Özel araç kullananlar sadece hız kurallarına uymaya çalışıyorlar, oysa ki yola uykusuz ve yorgun devam edilmemeli” şeklinde konuştu.
Limon “Güneşin ilk doğuşundaki yolculuklarda çok daha dikkatli olunmalı. O bakımdan sabahın erken saatinde güneşin doğuşlarında, özellikle güneşe doğru gidiliyorsa istirahat edilmeli” dedi.
Limon, ön koltuklarda küçük yaşta çocukların oturtulmaması ve uzun yola gidecek sürücülerin araçlarının bakımlarını yaptırması gerektiğini sözlerine ekledi.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler