Erzincan Medya
18° Erzincan

Erzincan

18°

Erzincan

Pazar

29°/ 16°

Pazartesi

31°/ 18°

Salı

30°/ 17°

Çarşamba

31°/ 18°

Perşembe

33°/ 21°

Cuma

29°/ 17°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Kurban Bayramı öncesinde hesaplara 8 bin 888 TL yatıracak!

Yayınlanma:
ABONE OL
Kurban Bayramı öncesinde hesaplara 8 bin 888 TL yatıracak!

Kurban Bayramı yaklaşırken, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş’tan sevindirici bir haber geldi. Bakan Göktaş, bayram sebebiyle Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) ödemelerinin erkene alındığını duyurdu.

Bakan Göktaş’tan Önemli Açıklamalar

Aile Bakanı Göktaş yaptığı açıklamada, Kurban Bayramı dolayısıyla SED ödemelerinin öne çekildiğini belirtti. Ödemelerin, çocukların sosyal açıdan desteklenmesi amacıyla yapıldığını vurgulayan Bakan Göktaş, ailelerin ve çocukların bayramı daha rahat geçirebilmeleri için bu kararın alındığını ifade etti.

SED Yardımı Şartları

SED yardımından faydalanmak isteyen bireylerin Aile Bakanlığı tarafından belirlenen şartları taşımaları gerekmektedir. Bu şartlar şöyle sıralanmaktadır:

  • Haklarında bakım tedbiri kararı verilmiş sosyal hizmet kuruluşlarında bakılan çocuklar,
  • Koruyucu aile yanından veya sosyal hizmetlerden ayrılan, yaş sınırını dolduran gençler,
  • Desteklenmediği takdirde muhtaç duruma düşebilecek iş veya meslek sahibi gençler.

Başvuru Süreci ve Değerlendirme

Başvurular, Aile Bakanlığı’na yapılacak olup, uygun bulunan kişilere Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmetleri Hakkında Yönetmelik kapsamında ödemeler gerçekleştirilecek. İnceleme sonucunda uygun görülen bireylere SED ödemesi yapılacaktır.

Ödeme Miktarlarında Artış

Çocuk başına yapılan ekonomik destek ödemesi 3.571 TL’den 5.330 TL’ye yükseltildi. Koruyamüde bulunan ailelere yapılan SED ödemesi de 5.705 TL’den 8.895 TL’ye çıkarıldı. Bu artış, desteklenen bireylerin yaşam kalitesini artırmayı amaçlamaktadır.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın bu adımı, özellikle korunmaya muhtaç çocuklar ve gençler için önemli bir destek sağlamaktadır. Bayram öncesinde yapılan bu ödemeler, onların daha mutlu ve huzurlu bir bayram geçirmelerine olanak tanıyacak. Bu ödemelerle birlikte, Aile Bakanlığı’nın toplumdaki korunmaya muhtaç bireyler üzerindeki pozitif etkisi pekiştirilmiş olacak.

 

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com