Erzincan Medya
34° Erzincan

Erzincan

34°

Erzincan

Salı

31°/ 17°

Çarşamba

32°/ 18°

Perşembe

33°/ 19°

Cuma

31°/ 16°

Cumartesi

31°/ 18°

Pazar

31°/ 20°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Küçük Esnafa Ticaret Bakanı Bolat’tan Kredi Müjdesi

Yayınlanma:
ABONE OL
Küçük Esnafa Ticaret Bakanı Bolat’tan Kredi Müjdesi

Kars’ta yaşayan ve küçük esnaf olarak geçimini sağlayanlara Ticaret Bakanı Ömer Bolat’tan müjdeli haber geldi. Bakan 30 milyon lira destek verileceğini açıkladı.

Kars’ta Ticaret Bakanı Bolat ile Ekonomi Toplam Kuruluşu ve (STK) bir araya geldiler. Bakan Ömer Bolat “Burada Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatifler Birliği Genel Başkanı Abdulkadir Akgül ‘le görüşmeler yaptım. Burada inşallah küçük esnafa ve sanatkarlara işlerinde yaşadıkları sıkıntıları bir nebzede olsa gidermek için 30 milyon lira gibi bir miktar para tahsisat edilecek.

Buda adil bir şekilde ihtiyacı olanlara eşit olarak dağıtılacak” dedi. Ayrıca devleti önceliklerini dile getiren Bakan Ömer Bolat, “Burada devlet olarak iki önceliğimiz var. Onlardan ilki enflasyon ile mücadele, devletin bu konuda çok önemli tedbirleri bulunmaktadır. Gelecek hafta orta vadeli 3 senelik program açıklanacak.

Sıkıntılar Rafa Kalkacak

Ekonomimizin yeni çıtası orta vadeli olması kararlaştırıldı. Halkın orta vadeli programdaki hedeflerini ve reform önerilerini takip etmesini tavsiye ederim. Orda Türkiye’nin yol haritası ve 3 sene içinde makro ekonominin hangi hedeflere ulaşacağı bulunacak” dedi.

Ticaret Bakanı Ömer Bolat’ın yaptığı açıklamaların sonrasında toplantı başına kapalı olarak devam ettirildi. Söz konusu olan toplantıda Vali, AK Parti Kars Milletvekili Adem Çalkın, Belediye Başkanı Vekili Ziya Polat, genel müdürler, bakan yardımcıları ve STK temsilcileri de yerlerini aldı.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com