Ana Sayfa Arama
Kategoriler
Servisler
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Kredi kartına borcu olanların çok az zamanı kaldı!

  Kredi kartına borcu olanların çok az zamanı kaldı! 48 saat sonra gümbür gümbür felaket geliyor…

  Kredi kartına borcu olanların

  Kredi kartı olup da borcu olanlar dikkat! Kredi kartlarının faiz oranları ve asgari ödeme tutarları değişiyor. Peki dikkat etmeniz gereken konular ne?

  Pek çok Türk vatandaşının kredi kartı borcuyla önümüzdeki ay önemli değişiklikler yapılacak.

  Hazine Bakanı Şimşek, kredi kartlarındaki taksit seçeneklerinde düzenleme yapılacağını ima etti. Ekonomik sıkıntılar yaşanan bu günlerde devlet, enflasyonu azaltmak için kredi kartı harcamalarına sınırlandırma yapılması planlanıyor ve bu planın sonucunda da faiz oranlarında düzenleme yapılabilir.

  Kredi Kartı

  Elimizde olan mevcut verilere göre bireysel kredi kartı borcu 924,7 milyar TL iken, bunun 422 milyarı taksitli kredi borcu. Devlet bankası kredi kartı boru ise 346,3 milyar lira ve binin 150,4 Milyarı taksirli olarak yapılıyor.

  Cumhurbaşkanı seçiminden sonra Merkez Bankası polika faizini yükseltmeye başladı. Bu bankaların kredi kartı işlemlerinde uygulanacak olan faiz yükseltildi. Eylül ayından itibaren referans faiz %2.26, kredi kartı azami faizi %2.81 olarak söylendi.

  Bu hafta yapılan ÖYP toplantısında yeni faiz artıları kredi kartı faizlerini biraz daha yukarıya taşımış oluyor.

  BDDK’dan alınan verilere göre faiz ve gecikme faizlerindeki artışa rağmen bireysel kullanım hızlanırken, taksitli harcamalar geride kaldı. İnsanların kredi kartı borçları için önem taşıyan bu değişiklileri yakından takip etmeleri ve mali durumlarına göre önlem alınması önerilmemektedir.

  Erzincan Haber