Değerli Millet İttifakı Mensupları, endişe duyuyoruz topluma verdiğiniz mesajlarınızdan, onun için oy vermek istesek de cesaret edip size oy veremiyoruz.

Söylemlerinizden korkuyoruz.

Eylemlerinizden korkuyoruz.

Tehditlerinizden ve iktidar olursanız eğer bir daha yaşamak istemediğimiz, kardeş kavgalarından korkuyoruz.

Bu ülkede son 21 yıldır iktidarda olanlar tabi ki birçok hatalar yaptılar.

Ama gelinen son noktada, yaptıkları tüm hatalara rağmen, hala iktidarda olmayı başarabiliyorlarsa, halkın desteklerini gene arkalarında bulabiliyorlarsa, bunun çok önemli nedenleri var.

Biz, yıllarca koalisyonların bizleri nerelere taşıdığını, ülkemizin egemenlik yolundaki mücadelesini nasıl yarı yolda bıraktığını, defalarca gördük.

Milli devlet, güçlü iktidar, güçlü ordu hayaliyle gençlik yıllarımızda çok mücadeleler verdik.

Çok şükür son yıllarda Devleti Milli gördük, İktidarı tüm eksilerine rağmen güçlü gördük, her şeyden önemlisi tüm dünyaya korku salan güçlü ve imanlı bir ordu anlayışına doğru hızla ilerledik.

Bu ülkenin içerdeki bölücüleri ve vatan hainleri hiç bitmedi tükenmedi. Biz dış düşmanlarımızı dize getirmeye getirdik çoğu zaman ama içimizdeki genetiği bozuk hainler, bizleri sürekli içerden hançerlediler.

Bu iktidardan önce kendi topraklarımızda bazı bölgelere seyahat edemez, petrol, maden, doğal gaz arayamaz, uluslar arası sularda sondalama çalışmaları yapamaz durumdaydık.

Ekonomiyle, askeri silah ve teçhizat ambargolarıyla terbiye etmeye çalıştılar bizi, geçmişte yedi düvelde canlarına okuduğumuz ezeli düşmanlarımız.

Son yıllarda Milletimize Devletimize mobing uygulayan, kendilerini süper güç olarak dünyaya duyuran kapitalistlere, Siyonistlere, Yahudi lobilerine cesur bir şekilde karşı koyarak, ya istiklal ya ölüm parolasıyla yeniden şahlandırdık ülkemizi.

Onun için tüm eksilerine rağmen bu iktidara hala devam ediyor desteklerimiz.

Korkuyoruz sizlerin söylemlerinden

Pkk ya, kck ya, pyd ye terör örgütü değildir diyen milletvekillerinizden korkuyoruz.

Kandilin, aponun,  fetönün, amerika’nın ve ezeli düşmanlıkları devam eden Avrupa devletlerinin bu seçimlerde sizleri işaret etmelerinden korkuyoruz.    

Gelirsek Atatürk havaalanını yabancı şirketlere vererek, havacılık alanında yeni atılımlar yapacağız söyleminizden korkuyoruz.

Şehir hastanelerini kapatmanızdan, otoyolları zarar ediyor yalanıyla kullanılamaz hale getireceğinizden, Sivas’a gelen elektrikli yüksek hızlı trenin gereksiz olduğunu söyleyen düşünce yapınızdan korkuyoruz.

Ayasofya camisini sahte laiklik yalanlarınızla yeniden kapatacağınızdan,  Kuran kurslarının kapısına kilit vuracağınızdan, Cuma namazına gelen memurları gene batı çalışma gurubu gibi guruplar kurarak, fişleyeceğinizden korkuyoruz.

Bitme noktasına gelen terörü yeniden cesaretlendireceğinizden, terörün hamiliğini yapan Hdp ye verdiğiniz tavizlerden ve sözlerden korkuyoruz.

Bu milletin evlatları harp sanayinde devrimler yapıyor, tüm dünya onları izliyor ama siz siyasi ihtiraslarınızdan dolayı gurur bile duyamıyorsunuz onlarla. Bırakın gurur duymayı, iftira ve yalanlarınızla, bu ülkenin yetiştirdiği çok değerli beyinlerimizi küçümsüyorsunuz.

Uçaklar yapıyoruz teneke parçası diyorsunuz. Harp gemileri, petrol, doğalgaz arama gemileri, denizaltılar yapıyoruz rahatsız oluyorsunuz, tanklar yapıyoruz oyuncak diyorsunuz, ihalarımızla sihalarımızla gurur duymuyorsunuz.

Türk mühendislerin ürettiği şaheser bir eser olan, Türk milletini gururlandıran yerli otomobil üretiyoruz, üretim safhalarında yalan inanmayın, üretildikten sonra da sahte diyorsunuz, siz bizim gelişmemizden neden bu kadar endişe duyuyorsunuz.

Güven vermiyorsunuz, yalan söylüyorsunuz, siyasi manevralarla iktidar olmak istiyorsunuz, işte tüm bunlardan dolayı korkuyoruz sizlerden efendiler.

Güneydoğu da eyalet söylemlerinizle, ülkeyi bölme planları yaptıkları için hapiste olan vatan hainlerini hapisten çıkarma taahhütlerinizle,  tüm fetöcülere af getireceğinizi dünyaya ilan edişinizle, yüce Türk milletine güven vermiyorsunuz.

Oy vermek istiyoruz ama işte bu nedenlerden dolayı size oy veremiyoruz çünkü korkuyoruz sizlerden.

Manevi alanlarda yaptığınız yanlış eylemlerinizden, iktidar olmak için her yolu mübah görüp din simsarlığına soyunan liderlerinizden, başörtülü insanlarla görüntü verirken bile samimi olamayışınızdan, seccade üzerine ayakkabılarınızla basarak mesaj verişinizden korkuyoruz.  

Erzincan’daki kararsız seçmen çoğunluğu, bu dönemde yeni bir siyasi görüşü denemeyi çok arzu eder duruma gelmişken, maalesef onlara yeni bir siyasi adres olamadınız.

Bu seçim öncesinde şehrimizde hala kararsız olan önemli sayıdaki seçmenler, bir önceki seçimlerde oy verdikleri partiler tarafından dayatılan adayları beğenmeyip, arayış içerisine girdiler.

Aslında bu seçimler, millet ittifakı için ilimizde büyük bir fırsat idi. İki sıfır bile hayal değildi. Ama yukarıda saydığım gerekçelerden dolayı bu fırsatı değerlendirecek gibi görünmüyorsunuz.

Çünkü kararsız seçmenler bu görüntülerinize bakarak endişeleniyorlar, yağmurdan kaçarken doluya tutulmaktan korkuyorlar.

Son beş yıldaki iktidarın tüm eksi süreçlerini gözümüzün önünden geçiriyoruz.  Gittikçe zorlaşan ekonomik koşulları, zorlu pandemi süreçlerini, adalet sistemindeki aksaklıkları, hızla gelişen yandaş kültürünü ve daha birçok konulardaki yanlışları vatandaş olarak, çok iyi görüyor ve biliyoruz.

Ama Milli Devlet ve Güçlü Ordu ancak güçlü iktidarlar ile var oluyor. Cumhur ittifakı da bu duyguları bizlere son yıllarda sürekli yaşatıyor. Onun için vazgeçemiyoruz.

Son beş yıldır içeride ve dışarıda Türk milletine savaş açan tüm vatan hainleri gerekli cezalarla cezalandırılıyor.

Mustafa Kemal’in askerleri sözünü yanlış bulanlara, yeniden ibadete açılan Ayasofya’yı iktidara gelirsek müze yapacağız diyenlere, Atatürk hava limanını yabancı şirketlere peşkeş çekmek isteyenlere, başörtüsünü yeniden Türkiye’nin gündemine taşma riski olanlara, nasıl oy verelim lütfen söyler misiniz?

Şehir hastanelerini, otoyolları, tüp geçitleri, köprüleri barajları, eleştirenlere, harp sanayimizdeki gelişmelerle gurur duyamayanlara, Karadeniz’de bulunup çıkarılan doğal gaz ile alay edenlere, nükleer enerji santrali çalışmalarını takdir edemeyenlere nasıl oy verebiliriz lütfen söyler misiniz?

Onun için korkuyoruz sizlerden, altı benzemez siyasi görüş ve yedinci gizli ortak tarafından belirlenen siyasi gündemden korkuyoruz..

Aslında kararsız seçmen olarak tam da değişiklik istediğimiz bir dönem, iktidar cenahından zafer sarhoşu olanlara, telefonlara bakmayanlara, mesajları okumayanlara ders verme zamanı şimdi.

Keşke doğru zamanlarda, doğru adamlarla, doğru söylemleri, doğru eylemler ve doğru kararlarla birleştirerek, bizlere güven verebilseydiniz ey Millet ittifakı.

Bu dönemde değişimden yana olan kararsız seçmenlere, bu güne kadar maalesef güven veremediniz hala da veremiyorsunuz.

Her geçen gün kamuoyuna mesajlar veren yeni söylem ve eylemlerinizle, bizleri hem şaşırtıyor, hem de endişeye sevk ediyorsunuz.

Onun için sizlere oy vermekten, Korkuyoruz…

MYLDZTŞ