Erzincan Medya
18° Erzincan

Erzincan

18°

Erzincan

Pazar

29°/ 16°

Pazartesi

31°/ 18°

Salı

30°/ 17°

Çarşamba

31°/ 18°

Perşembe

33°/ 21°

Cuma

29°/ 17°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Konuta Yeni Formül Müjdesi! Altın Ateş Hattında!

Yayınlanma:
ABONE OL
Konuta Yeni Formül Müjdesi! Altın Ateş Hattında!

Altın ve para piyasaları uzmanı Hatice Kolçak önemli açıklamalar yaptı. Altın Ateş Hattında! Konuta Yeni Formül Müjdesi-  Yatırımcılar, geçen haftanın verileri ve bu hafta beklenen önemli gelişmeler üzerine yoğunlaşmış durumdalar. Özellikle Merkez Bankası’nın faiz oranlarını sabit tutmasının ardından yapılan zorunlu karşılık oranlarındaki artış, piyasalarda belirgin bir etki yarattı. Bu değişiklik, mevduat faizlerinin yükselmesine ve piyasalarda bir miktar likidite sıkıntısına neden oldu.

Pazartesi günü borsa, haftayı 10.700 seviyesinin altında kapatarak, yeni haftaya yatay bir seyirle başladı. Buna rağmen, yatırımcılar borsada oluşabilecek düzeltmeleri ve kar satışlarını değerlendirme fırsatı olarak görebilirler. Ayrıca, dolar kuru 32.18 seviyelerinde ufak bir düşüş yaşasa da öğleden sonra toparlanması bekleniyor. Ons altın fiyatı ise 2343 dolar seviyesinde dengelenmeye çalışıyor.

Geopolitik risklerin artış gösterdiği bir dönemdeyiz. Özellikle Çin ve Tayvan arasındaki tansiyon, global piyasalarda nasıl bir etki yaratacağı merak konusu. Çin’in, Tayvan çevresinde başlattığı askeri tatbikatlar, bu gerilimin artabileceğine işaret ediyor. Böyle bir durum, ons altın ve güvenli liman varlıklarına olan talebi artırabilir.

Bu hafta piyasaların seyri, Amerika ve Avrupa’daki önemli ekonomik verilere de bağlı olacak. Özellikle Amerika’da Perşembe günü açıklanacak olan revize büyüme verileri ve aynı gün beklenen kişisel tüketim harcamaları, FED’in faiz politikaları üzerinde belirleyici olabilir. Avrupa tarafında ise, çekirdek enflasyonun beklenen seviyelerde gelmesi halinde, ECB’nin faiz indirimine gitmesi bekleniyor ki bu durum Euro’nun değerini etkileyebilir.

Yatırımcılar için önemli olan, bu tür verilerin piyasa dinamiklerine etkisini doğru bir şekilde analiz edebilmek ve buna göre stratejilerini şekillendirebilmektir. Özellikle yükselen jeopolitik riskler ve ekonomik göstergeler, yatırım kararlarında kritik rol oynayacaktır. Piyasa uzmanları, bu dönemde sakin kalmayı ve ani hareketlerden kaçınmayı öneriyorlar, çünkü piyasa her zaman olduğu gibi, beklenmedik gelişmelere hızla tepki verebilir.

 

 

 

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com