Erzincan Medya
26° Erzincan

Erzincan

26°

Erzincan

Çarşamba

25°/ 13°

Perşembe

26°/ 15°

Cuma

27°/ 16°

Cumartesi

24°/ 14°

Pazar

25°/ 13°

Pazartesi

27°/ 13°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Koltuk Yıkama Nasıl Yapılır? Püf Noktaları Nelerdir?

Yayınlanma:
ABONE OL
Koltuk Yıkama Nasıl Yapılır? Püf Noktaları Nelerdir?

Kullandığımız koltukların bakımı ve temizlenmesi için koltuk yıkama nasıl yapılır? Püf noktaları nelerdir? konuya ağırlık verilmelidir. Kendiniz ya da bir başkası tarafından koltuk temizliği yapılacaksa eğer Koltuk Yıkama Nasıl Yapılır? Püf Noktaları Nelerdir? Bu konuda bilgili olup olmadığına önem verilmektedir. Çünkü iyi temizlenmemiş koltuklar ileride bakteri ve küf oluşumuna sebep olacağı için sağlık açısından zararlıdır.

Koltuk Temizliği Yapılırken Koltuğun Kumaşının Cinsi Önemli Midir?

Koltukların uzun ve sağlıklı bir şekilde kullanılması için belirli aralıklarla temizlenmiş ve yıkanmış olması gerekmektedir. Koltuğun kumaşının özellikleri göz önünde bulundurularak temizlik yapılması oldukça önemlidir. Yoksa kumaşta deformelere yol açarak koltuklarınızın iş göremez hale gelmesine sebep olabilir.

Deri Koltuk Nasıl Temizlenir?

Evde gayet hoş bir görünüm veren deri koltuklar temizlenirken oldukça dikkatli olmak gerekmektedir. Koltuk Yıkama Nasıl Yapılır? Püf Noktaları Nelerdir? Bunları bilerek hareket edilmelidir. Deri koltuklar yıkanırken kimyasal kullanmak yerine beyaz sabun ve su tercih edilmelidir.

Kadife Koltuk Nasıl Temizlenir?

Lekelerin çıkarılması açısından insanları en çok zorlayan kumaş türü olduğu için kadife koltuklarda da aynı etkiyi göstermektedir. Bu yüzden kadife koltuk temizlenirken kadife Koltuk Yıkama Nasıl Yapılır? Püf Noktaları Nelerdir? göz önünde bulundurulmalıdır.

Bunlar:

  • Sert cisimler kullanmak yerinde yumuşak bezler,
  • Kimyasallar yerine beyaz sabun tercih edilmeli,
  • Koltuk yıkama sonrası iyice kurutulmalıdır çünkü ıslak kalması halinde bakteri üreterek kötü koku oluşumuna sebep olabilir.

Pamuk Kumaşa Sahip Koltuklar Nasıl Temizlenir?

Temizlenmesi en kolay koltuk türü pamuk kumaşa sahip olan koltuklardır.

Bu yüzden:

  • Sirkeli sabunlu su,
  • Kimyasallar,
  • Sert cisim ya da el bezi ile rahatlıkla temizlenebilir.

Koltuk Temizliği ve Yıkama İşlemi Hangi Sıklıkla yapılmalıdır?

Koltukların ne kadara yoğun ve sık kullanımına bağlı olarak temizlenme süresi değişiklik göstermektedir. Yoğun olarak kullanılan koltuklar üç ayda temizlenirken seyrek kullanılan koltuklar altı ayda bir yıkanmalıdır. Doğru şekilde yapılan bir koltuk yıkama ve temizlenmesi ile astım ve benzeri hastalıklardan kurtulmuş olup hem de mobilyanızın kullanım süresini arttırmış olursunuz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com