CUMHURİYETİMİZİN 100. YILINDA YEREL DİNAMİKLERİ HAREKETE GEÇİRME ÇALIŞTAYI CUMHURİYETİMİZİN 100. YILINDA YEREL DİNAMİKLERİ HAREKETE GEÇİRME ÇALIŞTAYI

Erzincan Refahiye Dumanlı yaylasında TİFAKE-5 (Afet Haberleşme) Eğitimi ve JOTA-JOTİ (Kısa Dalga Telsiz Haberleşme) Kampı yapıldı. 

Diyanet İşleri Başkanlığı İzcilik Değerlendirme ve Koordinasyon Kurulu Üyeleri, İzci Liderleri ve İzcileri ile birlikte Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye İzcilik Federasyonu arasında yapılan protokol çerçevesinde Erzincan Refahiye Dumanlı yaylasında TİFAKE-5 (Afet Haberleşme) Eğitimi ve JOTA-JOTİ (Kısa Dalga Telsiz Haberleşme) Kampı gerçekleştirildi. 

Yapılan faaliyetler kapsamında Erzincan İl Müftüsü Muharrem Gül Erzincan Refahiye Dumanlı Yaylası'ndaki Türkiye İzcilik Federasyonu Dumanlı Yaylası Kamp ve Eğitim Merkezindeki İzci Liderlerini ve Erzincan Müftülüğü bünyesinde oluşturulan Diyanet İzcilerini ziyaret ettiler. Diyanet İzci Lideri Hamza Ateş Diyanet izcilik faaliyetleri hakkında Müftü Gül'e bilgi verdi. Türkiye İzcilik Federasyonu Başkanı Hasan Dinçer Subaşı, Kamp Alanı ve yapılan faaliyetler hakkında tanıtım yaptılar. Yapılan faaliyetler kapsamında ulusal ve uluslararası düzeyde telsiz çevrimine katılan izci lideri ve izcilerin faaliyetleri yerinde izlendi. Uluslararası muhaberede masum ve mağdur Filistinli Müslüman kardeşlerimiz ve özgür Filistin vurgusu yapıldı. Faaliyet TİFAKE-5 Eğitimini başarıyla tamamlayan izci liderlerin sertifikalarının takdim edilmesi ile tamamlandı.