Erzincan
20°
Erzincan
Pazar
26°/ 16°
Pazartesi
29°/ 15°
Salı
30°/ 17°
Çarşamba
28°/ 16°
Perşembe
28°/ 15°
Cuma
30°/ 15°
Bilecik’in Pazaryeri ilçesine 1913 yılında Yugoslavya’dan göç edip ve 1936 yılında boza üretimine başlayan dedelerinin kurduğu dükkanda 88 yıldır değişmeyen lezzetiyle boza üretmeye devam ediliyor.Sedat CEYLAN / BİLECİK (İGFA) – Bilecik’te 88 yıldır değişmeyen lezzetiyle kış aylarının vazgeçilmez içeceği Boza’nın üretimine başlanıldı
Havaların soğumasıyla kış aylarının vazgeçilmez içeceği Boza’nın üretimine Bilecik’in Pazaryeri ilçesinde başlanılırken besin deposu olan ve buğday, mısır unu, şeker, su ile üretilen boza soğuk havalarda faydaları saymakla bitmiyor.
Zengin enerji ve vitamin içeriği kalsiyum, demir, fosfor mineralleri bakımından zengin içecek olan boza bağışıklık sistemini de güçlendiriyor.
Pazaryeri’nde 4 kuşak olarak dedesinin kurduğu dükkanda boza, helva ve dondurma üretimi gerçekleştiren İsmail Soydan, kış aylarında 88 yıldır aynı lezzetle ürettikleri bozayı Bilecik, Bursa, İstanbul, Ankara, Eskişehir, Kütahya başta olmak üzere birçok ilde müşterilerine ulaştırıyor. Düzce’den Pazaryeri ilçesine boza içmeye gelen Servet Gökmen’de Pazarcık Soydan Bozasını çok beğendiğini belirterek herkese tavsiye etti.
Haber bültenimize kayıt olun
Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!
Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı
okuyun.
İlgili Haberler
-30 şoku az evvel duyuruldu… Türkiye’ye giriş yapacak!
Depo Savaşları Türkiye’ye Geldi: O İllerde Kiralık Depolar Açılıyor
Toplu taşımaya binenleri ilgilendiriyor: 1 Ağustos’tan itibaren kalkıyor
İstanbul’a Doğru Yola Çıktı! Ayı Geliyor! Son 2 Gün
Kimsenin Görmediği Video Arşiv Görüntüleri Çıktı: İstanbul 1957’de Böyleymiş…
Bingöl’de Önüne Geleni Bıçakladı! Valilikten Açıklama Geldi!