Kadınların ortak dertlerinden biri olan bugün ne giymeliyim, sadece kıyafet seçmekle çözülebilen bir problem değildir. Çünkü kıyafeti tamamlayan ayakkabıyı bulmak, uygun aksesuarı takmak, kıyafetin bütününü bozmayacak makyajı yapmak da bir o kadar önemlidir. Şıklık, bu saydıklarımızın bütünüyle sağlanabilmektedir. Bazı renkler kıyafetler için iddialı olduğu gibi onu tamamlayacak makyajlarda onu gölgede bırakmayacak kadar uyumlu fakat geçmeyecek kadar az gösterişli olmalıdır.

 Hangi Renkler Elbise İçin İddialıdır?

 Kişinin ten rengi, saç rengi, göz rengi gibi etkenler elbise modeli ve renk seçiminde önemlidir. Fakat neredeyse herkes tarafından kabul edilen gösterişli renklerin başında kırmızı gelir. Neon renkler, yeşil gibi renkler de bu seride takip eder. Kırmızı, kadın için hangi ten renginde ya da saç renginde olursa olsun kendini gösterdiği, gösterebileceği renklerin başında gelir.

 Kırmızı Elbiseye Hangi Makyaj Gider?

 Kırmızı elbiseye hangi makyajın gideceği konusuyla ilgili, kişinin fiziki özellikleri ele alınabilir fakat bunun dışında da kabul görmüş bazı makyaj trendleri vardır. Örneğin kırmızı gösterişli bir elbiseyle, çok ağır göz makyajı ve çok ağır dudak makyajı aynı anda yapıldığında oluşacak görüntü ne yazık ki göz yorucu olacaktır. Kırmızı bir elbise ve sadece dudağa uygulanmış dozunda bir ruj, hafif göz makyajı, kendini iyi hissedecek derecede cilt makyajı elbiseyi ortaya çıkarmak için çok yeterli olacaktır. Bunun yanında yoğun ve dolu bir göz makyajı, dudak makyajını hafif yaparak da kırmızı elbisede çok şık olunmasını sağlayacaktır. Kimisi de gösterişli saçlarını öne koymak için, göz, cilt, dudak makyajını yumuşak tonlarda tutarak saçını ve elbisesini ortaya çıkarmak isteyecektir.

 Herkese Kırmızı Elbise Yakışır mı?

 Vücut yapısını, ten rengini, saç rengini iyi bilen ve buna göre seçim yapan her kadın için kırmızı elbisenin yakışacağını söyleyebiliriz. Doğru olan yapılan bu kombini tamamlayacak makyajı iyi seçmektir. Cilt türünü, yüzünün kemik yapısını, yüzünde öne çıkarmak istediği bölgeyi iyi bilen kadının kırmızı elbise içinde kötü görünmesi mümkün olmayacaktır. Kendini, kusurlarını ve güzelliklerini bilen her kadın giydiği şeyi güzelleştirecektir. Önemli olan püf noktaları, uygulanması gereken teknikleri gözden kaçırmamak.