AK Parti Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır ile AK Parti Milletvekili Adayı Mehmet Cavit Şireci, Refahiye, İliç, Kemaliye, Arapkir Yolu Projesi kapsamında Kemaliye Dutluca Tünelleri şantiyesinde incelemelerde bulundular.

Süleyman Karaman ve Mehmet Şireci, şantiye alanında Şantiye Şefi Serkan Kavcı’dan bilgi aldılar.

Heyet daha sonra tüneller bölgesini ziyaret etti. Burada bir açıklama yapan AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, içinde bulundukları şantiyenin Karadeniz’i Akdenize bağlayan Kuzey Güney hattının bir parçası olduğunu ifade etti. Karaman sözlerine şöyle devam etti:

İlkokul öğrencileri işitme tarama testinden geçiriliyor İlkokul öğrencileri işitme tarama testinden geçiriliyor

Kemaliye Dutluca yolu 44 Km’lik bir hat. Tüneller açıldığında 6 tünel 1 viyadükle yol 21 km’ye düşecek ve yol 23 km kısalacak.  75 dk’lık yolu 15 dakikaya indirecek bir proje. Bu tüneller dışında SünebeliTüneli’de devam ediyor.

Tüm bu projenin bedeli 10 milyar ₺. Kemaliye Erzincan bağlantısına da alternatif olacak. Bu yol 2 yıl içinde bitecek. Kemaliye’de başka projelerimiz de var: Taş yol da yenilenecek. Doğalgaz da en kısa sürede ilçeye ulaşacak. Bu yol Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğanın talimatı ile ve Sayın Binali Yıldırımın çabası ile projelendirilmiş bir yol. Kendilerine ve bu projede imzası olan Ulaştırma Bakanlarımıza şükranlarımızı sunuyorum.