Erzincan Medya
10° Erzincan

Erzincan

10°

Erzincan

Pazar

13°/

Pazartesi

18°/

Salı

21°/ 11°

Çarşamba

23°/ 13°

Perşembe

24°/ 13°

Cuma

24°/ 15°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Keçiören Belediyesi binlerce afetzede canlıyı tedavi etti

Yayınlanma:
ABONE OL
Keçiören Belediyesi binlerce afetzede canlıyı tedavi etti

Keçiören Belediyesi tarafından deprem bölgesindeki afetzede canlıların yaralarını sarmak için görevlendirilen veteriner hekimler leylekten köpeğe, kuzudan kediye kadar binlerce canlıyı tedavi etti.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, hayvanların bakım ve tedavileri için görevlendirilen veteriner hekimler ve yardımcı personel, hem enkaz altından çıkarılan hem de bölgedeki olumsuz şartlardan etkilenen canlılar için yoğun gayret gösterdi.

Hayvanları sağlık kontrollerinden geçiren ekipler, gerekli gördükleri durumlarda cerrahi müdahalede de bulundular. Öte yandan, ekipler, deprem bölgesindeki il, ilçe ve köylerde AFAD koordinesinde mama dağıtımı da yaptılar.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, asrın afetinden olumsuz etkilenen hayvanların tedavisi için afet bölgesinde veteriner hekimlerin azimle görev yaptığını belirterek, şunları kaydetti:

‘Bir yandan depremzede insanlarımızın yaralarını sararken bir yandan da can dostlarımızı tedavi ettik. Gerek enkaz altında kalan gerekse afet bölgesindeki olumsuz şartlardan etkilenen hayvanlarımızın bakım ve tedavilerini gerçekleştirmek için veteriner hekimlerimiz aralıksız çalıştılar. Yanlarında bulundurdukları tıbbi malzeme ve ekipmanla can dostlarımızın ihtiyaç duyduğu bakım ve tedavi hizmetini tam teşekküllü sundular. Canlılarımızı sağlığına kavuşturmak için özveriyle mücadele eden tüm veterinerlerimize teşekkür ediyoruz.’

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler