Refahiye Kaymakamı Eyüp Kaykaç; Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, İlçe Özel İdare Müdürü Sezai Bayram, İş Adamı Turan Aras, Mübarek Muharrem Ayı münasebetiyle Çukurçimen'de düzenlenen Aşure programına katıldılar.

Aşure programına katılım sağlayan Refahiye Kaymakamı Eyüp Kaykaç; programın hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ederek günün önemine binaen yaptığı konuşmasında, “Birliğimizin, beraberliğimizin ve kardeşlik duygularımızın daha da arttığı bu günlerde gözlerimizin daima barışa, doğruluğa, kardeşliğe bakması, yüreğimizin sevgi, saygı ve hoşgörüyle atması gerekmektedir.

Bu duygularla Muharrem ayının birlik ve kardeşlik duygularının daha da gelişmesine ve dünya üzerinde barış ve mutluluk tohumlarının yeşermesine vesile olmasını diliyor; bereket ve feyzin, ihsan ve keremin coştuğu ve bollaştığı böylesine güzel bir aya girmenin sevinci ve mutluluğu ile tüm hemşerilerimizin ve İslam âleminin Aşure Gününün hayırlara vesile olmasını Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum.” dedi..

Birlik ve beraberlik mesajlarının verilmesinin ardından yapılan dua sonrasında, Kaymakam Eyüp Kaykaç, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun Aşure ikramında bulundu.