Erzincan Medya
28° Erzincan

Erzincan

28°

Erzincan

Pazar

30°/ 16°

Pazartesi

31°/ 19°

Salı

33°/ 19°

Çarşamba

31°/ 19°

Perşembe

29°/ 18°

Cuma

32°/ 17°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Kaymak gibi faiz! 32 gün çalışmadan her ay maaşı alacaksınız!

Yayınlanma:
ABONE OL
Kaymak gibi faiz! 32 gün çalışmadan her ay maaşı alacaksınız!

Bankaların mevduat faiz oranlarında beklenmedik bir sıçrama yaşanırken, bu artış en çok bankada mevduatı olanları etkiledi. Varlıklı bireyler için çalışmadan gelir elde etmek, bankaların sunduğu yüksek faiz oranlarıyla mümkün hale geldi. Artık, bankada belirli bir miktar parası olanlar çalışmadan memur maaşı düzeyinde bir gelir elde edebilecek.

EN YÜKSEK FAİZ ORANINI HANGİ BANKA VERİYOR?

Merkez Bankası’nın politika faiz oranlarındaki artışları, bankaların faiz oranlarına da yansıdı. Yükselen faiz oranları, ihtiyaç, taşıt ve konut kredisi faiz oranlarında büyük artışlara neden oldu. Kredi kartı faiz oranları ve kredili mevduat hesabı faiz oranları da bu yükselişten etkilendi, bu durum bankalardan kredi çekmeyi ve kredi kartı ile ay sonunu getirmeyi zorlaştırdı.

Yapılan düzenlemeler sonrası bankaların 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranları da artarken, en yüksek faiz veren banka Mundi oldu. En yüksek 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranı yüzde 54,90 olarak belirlendi. Bu oran üzerinden 750 bin liranın bir aylık faiz getirisi 33 bin 211 TL oldu ve bu rakam Haziran ayı itibariyle memur maaşı düzeyine erişti. Yani, bankada belirli bir miktar parası olan kişiler çalışmadan memur maaşı kadar düzenli bir gelir elde edebilecekler.

32 GÜNLÜK VADELİ MEVDUAT HESABI FAİZ ORANLARINDA GÜNCEL DURUM

Bankalarda uygulanan mevduat hesabı faiz oranlarındaki yükseliş devam ederken, bu artışın ardından vatandaşlar paralarını bankalara yatırmaya başladı. Bankaların sunduğu rakamlar sonucunda, 750 bin liranın 32 günlük faiz getirisi 33 bin lirayı aştı. Böylece çalışmadan memur maaşı almanın yolu açılmış oldu.

 

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler