Trafik güvenliğini arttırmak ve motosiklet sürücülerini bilinçlendirmek amacıyla Erzincan Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü  tarafından   bir kampanya başlatılıyor.

Erzincan’da son dönemlerde motosiklet sürücülerinin sayısında belirgin bir artış yaşanıyor. Yaşanan bu artış beraberinde trafikte ciddi güvenlik sorunlarına neden oluyor. Motosiklet kullanan sürücülerin, trafik kurallarına uymama ve koruyucu ekipman kullanmama alışkanlıkları, trafikte risk oluşturuyor. Bu bağlamda trafik güvenliğini arttırmak ve motosiklet sürücülerini bilinçlendirmek amacıyla "Kaskınla Yol Ver Hayata" sloganıyla bilgilendirme kampanyası başlatılıyor.

Kaybolan hayvanlar drone ile bulundu Kaybolan hayvanlar drone ile bulundu

Kampanya kapsamında, motosiklet kullanıcılarına trafik kurallarına uyma, hız sınırlarına dikkat etme, koruyucu ekipmanları kullanma ve özellikle kask takma konularında bilgilendirme yapılacak. Trafik güvenliği sadece sürücülerin değil, aynı zamanda tüm toplumun ortak sorumluluğudur. Bu nedenle bilinçlendirme kampanyaları, trafik kazalarını azaltma ve sürücülerin daha güvenli bir şekilde seyahat etmelerine katkı sağlama amacını taşıyor. Kampanya süresince motosiklet sürücülerinin daha dikkatli ve kurallara uygun davranmaları için farkındalık yaratılması amaçlanıyor.