Erzincan AK Parti Milletvekili  Süleyman Karaman, Erzincan Öğretmenevi inşaatını gezerek yapılan her hizmetin takipçisi oluyoruz dedi.

Erzincan Öğretmenevi binasının depreme dayanaklı olmaması nedeniyle yıkılmasının ardından, Fatih Mahallesinde bulunan aynı yerde yaptırılan öğretmenevi inşaatı devam ediyor.

Erzincan AK Parti Milletvekili  Süleyman Karaman, Erzincan AK Parti İl Başkanı Mehmet Cavit Şireci Öğretmenevi İnşaatını gezdi.
İnşaatta incelemelerde bulunan Karaman, öğretmenevinin kısa sürede hizmete gireceğini ve yeni öğretmen evinin şehre, eğitime büyük değer katacağını söyledi.

“Gölge” Sergisi’nin Açılışı Yapıldı “Gölge” Sergisi’nin Açılışı Yapıldı

Karaman burada yaptığı açıklamada şunları kaydetti: ‘  Erzincan’a yapılan yatırımları takip etmeye devam ediyorum. Erzincan için çok önemli bir yatırımı ziyarete geldik ve burada Erzincan’a yakışır bir Öğretmen Evi inşaat ediliyor. Öğretmenlerimiz bizim için çok önemli hakikaten neslimizi yetiştiren geleceğe hazırlayan arkadaşlar onlara ne yapsak haklarıdır ve de gerçekten Erzincan'da 5 yıldızlı otelleri aratmayacak şekilde bir öğretmen evi inşaa ediliyor. Biliyorsunuz burada önceki öğretmen evi depremle ilgili sıkıntıları vardı. Bu yıl başlarında olan deprem dolayısıyla iyi ki de burayı yeniden yapıyoruz  diye düşünüyorum çünkü depreme dayanıklı Erzincan a öğretmenevi İnşa etmeye çalışıyoruz. Dolayısıyla burada yeni bir öğretmen evi yapıyoruz. 156 yatak olacak 57 odası 5 Suit odası öğretmen evi ayrıca Havuzuyla, Hamamıyla, Sosyal tesissileriyle gerçekten öğretmenlerimizin burada huzur içerisinde misafir edeceğimiz bir alan olacak ve Erzincan’daki öğretmenlerimizin ihtiyacını karşılanacak şekilde dizayn edildi. 
Cumhur Başkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan ın talimatıyla Sayın Başbakanımız  Binali Yıldırım ın katkılarıyla oluyor bizde takibini yapıyoruz.  Milletvekilleri olarak Ak parti İl başkanlığı olarak takibini yapıyoruz. Elbette Milli Eğitim Bakanımızın çok büyük katkısı var bu binanın yapımında. İl Milli Eğitim Müdürümüz sendika başkanı özellikle takip ediyorlar ve Erzincan halkı adına teşekkür ediyorum. Ayrıca yapımı devam eden müteahhitlerimizin mühendislerimiz işçilerimizin kazasız belasız bu inşaatın bitirilmesini Erzincanlı öğretmenlerimiz hizmetine sunulması için onlara dua ediyoruz bir an önce  bitirsin de öğretmenlerimizin hizmetine sunsun istiyoruz. Biz Erzincan'da yapılan her yatırımı özenle takip edip onların bir an önce Erzincan’a kazandırılması için mücadelemize devam ediyoruz etmeye devam edeceğiz. Dolayısıyla Erzincan’a yapılan yatırım için katkısı olan herkese çok teşekkür ediyorum ve bu misafirhane nin Öğretmen Evinin ülkemize Erzincan’ımıza Öğretmenimize Milli Eğitim  camiasına hayırlı uğurlu olmasını diliyorum’ diye konuştu.