Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu, Karasu Nehri'nin köpüklü dalgalarını beraberindeki protokol mensupları ile birlikte aşarak, Erzincan'ın, doğa sporlarının bölgedeki yükselen yıldızı olduğunu gösterdi.

Beraberindeki heyet ile birlikte Acemoğlu Köprüsü'nden suyun serin ve hareketli kollarına atılan Vali Aydoğdu, yaklaşık dört saat süren bu heyecanlı parkurda, Erzincan’ın eşsiz doğasının kucak açıcı güzelliklerini ve adrenalin dolu maceralarını basınla paylaştı.

Bu hareketli etkinlikte Vali Aydoğdu'ya, 3. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Cem Kamil Sağcan, Vali Yardımcısı Mehmet Emre Canpolat, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Veysel Yanık, Gençlik ve Spor İl Müdürü Volkan Burak Mumcu, Kültür ve Turizm İl Müdürü Arda Heb ve raftingin cesur sporcuları eşlik etti.

3 bot ve 2 kano ile nehrin heyecan verici ve zorlu akıntısına meydan okuyan ekip, Karasu Nehri'nin her bir dalgasını cesaretle aşarak, Erzincan’ın doğa sporlarında bir cennet olduğunu herkese ilan etti.

CHP Erzincan İl Başkanlığına Fevziye Köylü Atandı CHP Erzincan İl Başkanlığına Fevziye Köylü Atandı

Rafting parkurunda yapılacak çalışmalar hakkında Vali Aydoğdu'ya bilgiler veren Gençlik ve Spor İl Müdürü Volkan Burak Mumcu, Karasu Nehri kenarında başlangıç ve bitiş noktalarının oluşturulacağını, belirlenen bu alanların yollarının yapılacağını; ikisi Sansa Boğazı’nda ikisi de Kemah boğazında toplam 4 adet günübirlik tesislerin kurulacağını dile getirdi.

Vali Aydoğdu, gerçekleşen bu adrenalin dolu etkinlik sonrası yaptığı açıklamada, “Doğa Sporlarının Başkenti seçilecek olsa Erzincan’dan daha isabetli ve güçlü bir aday olmazdı. Bu dört saatlik parkurun sonunda   insanın hissettiği şey şu: Bütün dertlerden, sıkıntılardan kurtulup hayata yeniden başlangıç yapılacak yer burası. Tüm vatandaşlarımızı, Doğa Sporlarının pek çoğunun yapıldığı Erzincan'ımıza bekliyoruz” ifadelerini kullanarak, bölgenin doğal güzelliklerinin ve açık hava etkinliklerinin potansiyelini övdü.

Erzincan doğal zenginlikleri, dağları ve nehirleri ile bilinir. Bu etkinlik, bölgenin doğal hazinelerini keşfetmeye ve Erzincan'ı doğa sporlarında bir destinasyon olarak tanıtmaya yönelik atılmış büyük bir adım oldu. Etkinlik, bölgenin yetkilileri ve sporcuları arasındaki işbirliği ve dayanışmayı da gözler önüne serdi.