Gönüllü gençler çevre temizliği yaptı Gönüllü gençler çevre temizliği yaptı

Hayvan pazarını ziyaret eden ve üreticiler ile bir araya gelen AK Parti Erzincan Milletvekili ve 28. Dönem milletvekili adayı Süleyman Karaman açıklamalarda bulundu.

AK Parti Erzincan Milletvekili ve 28. Dönem milletvekili adayı Süleyman Karaman, 3 aydır Şap hastalığı dolayısıyla kapalı olan hayvan pazarı gerçekleştirdiğimiz yoğun görüşmeler neticesinde tüm Ülke genelinde bugün itibariyle açıldı dedi.

Karaman Hayvan pazarında yaptığı açıklamasında; yaklaşık Burada bulanan üretici arkadaşlarımızın ihtiyaçları olmasından dolayı hayvan pazarının açılması için çok çaba gösterdik ve bugün itibariyle açıldı. Allah tüm üreticilerimize bol kazançlar versin. 

Ülkemizde Şap hastalığı uzun süre devam etti. Şuan Allah’a şükür hastalık kalmadı. Erzincan ilimizde de yaklaşık yüzde 80 hayvanlarımız aşılandı. Geri kalanın aşılanması devam ediyor. İnşallah tamamen bu hastalık illetinden de kurtulacağız. İnşallah Hayvan pazarımızda hareketlilik ve üreticilerimizin de daha fazla kazanmalarını istiyoruz. 

AK Parti hükümetimiz hayvancılığa büyük destek veriyor ve vermeye de devam ediyor. Bundan sonra da destekler büyüyerek devam edecek. Çiftçilerimizin dün itibariyle açıklanan su parasının yüzde 50’sini devletimiz ödeyecek. Böylede daha verimli tarım yapılacak. Erzincan biliyorsunuz tarıma dayalı hayvancılık ile birlikte sanayimizde gelişiyor. Daha fazla gelişmesi içinde her türlü gayreti yapacağız” dedi.