01-07 Nisan Kanser Haftası dolasıyla Erzincan Sağlık Müdürlüğü halk sağlığı birim personeli tarafından kanser farkındalığı ve bilgilendirme eğitimi gerçekleştirildi.

Her yıl 1-7 Nisan Ulusal Kanser Haftasında, sağlıklı bir toplum için önemi giderek artan kanser hastalığına karşı halkta farkındalık oluşturmak, taramalara katılımı artırmak için düzenlenen etkinliklerle halkı bilgilendirmek ve bilinçlendirmek hedefleniyor.
Bu kapsamda Erzincan İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Birimi personelleri tarafından Erzincan Park AVM’de stand etkinliği gerçekleştirildi.
 Stantı ziyarete gelen vatandaşlara kanser taramaları hakkında bilgilendirme yapılarak KETEM’e davet edildi. “Kanserde Erken Teşhisin Önemi” anlatılarak halkı bilinçlendirmek ve bilgilendirmek hedeflendi. Halk Sağlığı Hizmetleri Birimi personelleri tarafından halka broşür dağıtılarak kanser taramaları hakkında bilgilendirme yapıldı.
Kanser, dünyada ve ülkemizde sebebi bilinen ölümler arasında kalp ve damar hastalıklarından sonra ikinci sırada yer alan önemli bir halk sağlığı sorunudur.