Erzincan Medya
24° Erzincan

Erzincan

24°

Erzincan

Perşembe

30°/ 16°

Cuma

32°/ 17°

Cumartesi

28°/ 19°

Pazar

26°/ 16°

Pazartesi

27°/ 14°

Salı

29°/ 14°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Kanser hastası kadınlar tığ örgüsü ile moral buluyor

Yayınlanma:
ABONE OL
Kanser hastası kadınlar tığ örgüsü ile moral buluyor

Erzincan’da kanser hastası kadınlar el sanatları ile moral buluyor. Erzincan Belediyesi hizmet binasında tığ örgüsü kursuna katılan kanser hastası kadınlar kanserle mücadeleyi daha güçlü ve umutlu sürdürüyor.

Kanser hastası ve kanser hastası yakını 25 kadın, haftanın 5 günü kursa gelip beşer saat uzman eğitmenler eşliğinde tığ işi çanta, şal, cüzdan gibi ürünler yapıyor.

Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, belediyenin meslek edindirme kursları kapsamında, bin 500 kadına çeşitli alanlarda mesleki eğitim verildiğini söyledi. Bu çerçevede kanser hastalarına yönelik de kurslar açtıklarını dile getiren Başsoy, “Son zamanlarda özellikle çağın hastalığı olan kanserle mücadelede halen ciddi manada sıkıntılar yaşanıyor. Bu hastalarımızın rehabilite edilmesi, topluma kazandırılması, sosyalleştirilmesi açısından Erzincan Yeni Hayat Kanserle Mücadele Derneği ile görüştük. Görüşmelerimizde bu hastalarımızın evlerinden uzaklaştırılıp toplumla haşır neşir olması için bu kursumuzu düzenledik. Hastalarımız kurs sayesinde hem aile ekonomisine katkıda bulunuyor hem de sosyalleşip toplumdan kopmuyor. Onların yüzlerinin gülmesi bizi mutlu etti. Kanser hastalarının vücudunda ilaçlı tedavi nedeniyle bir hayli güç kaybı oluyor. Biz de hastaların fiziksel özelliklerini dikkate alarak onlar için el işleri ve el sanatları üzerinde kurs açtık. Bundan sonra da bu tip hastalarımız üzerinde yoğunlaşarak onlara daha çok hizmet vermenin yollarını arayacağız” dedi.

Yeni Hayat Kanserle Mücadele Derneği Başkanı Hülya Akpunar ise “Bu kursta kanser hastası kadınların mutlu olduğunu görmek bizi de çok mutlu etti. Kursumuzun amacı kanser hastalarının, yakınlarının ve gönüllü olarak derneğimizde çalışan tüm bireylerimizin moral ve motivasyonunu sağlamak. Hastalar böyle bir etkinliğe katılarak kendilerini daha iyi hissedecek. Herkesi bu kurslara bekliyoruz” ifadelerine yer verdi.

Kurs sayesinde morallerinin yükseldiğini, üretken olmanın mutluluğunu yaşadıklarını anlatan kanser hastası kadınlar ise kurs sayesinde hayata daha güzel baktıklarını söyledi.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler