Ana Sayfa Arama
Kategoriler
Servisler
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Kamu Kurumları KPSS Puanı En Az 50 Olan Personel İşçi Alımı Yapıyor! 3 Bin 150 Memur Alımı Yapılacak

  Kamu kurumları için 3 bin 150 memur alımı yapılacak. Aranan şartlar ve başvuru koşullarını haberimizin devamından öğrenebilirsiniz.

  Kamu kurumları için 3

  Kamu kurumları için 3 bin 150 memur alımı yapılacak. Aranan şartlar ve başvuru koşullarını haberimizin devamından öğrenebilirsiniz.

  KPSS puanı en az 50 olan ve KPSS şartı olamadan en az ilköğretim mezunları için memur personel ve işçi alımı yapılacağı duyuruldu. Geçtiğimiz günlerde personel alımı duyurusu yapılmıştı fakat başvuru zamanı başlatılmamıştı. Fakat hafta başında personel işçi alımı için başvurular açılacak.

  Kamu kurumları için tam 3 bin 150 işçi ve memur personel alımı gerçekleştirilecek!

  Yayınlanan kamu ilanında üç farklı kurum tarafından. Bu kurumlar kendi bünyesindeki çalışan açığını kapatmak için 3 bin 150 memur ve işçi alımı yapacaklar. Alım yapılacak yerler şu şekilde olacak;

  –        Türkiye taşkömürü

  –        Konya büyükşehir belediyesi

  –        Diyanet işleri

  Başvuru şartları ve süreci neler?

  Başvuru detayları ilan yapılarak açıklanmıştı. Kontenjanların açıklanması ile beraber başvuru tarihi 25 Eylül olarak belirtildi. Adaylardan istenilen şartlar şu şekilde;

  –        TC vatandaşı olmak

  –        Kamu haklarına sahip olmak

  –        Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmalarından olumlu sonuçlar almak

  –        Herhangi bir suçtan dolayı hüküm giymemiş olmak

  KPSS puanı önemli mi?

  Memur alımlarında 2022 senesinde KPSS’den almış oldukları 50 puan ile başvuru yapabilecekler. İşçi alımlarında KPSS şartı olmadan, ilköğretim mezunu olanlardan yapılacak.

  Erzincan Haber