Erzincan Medya
25° Erzincan

Erzincan

25°

Erzincan

Cuma

31°/ 18°

Cumartesi

28°/ 17°

Pazar

26°/ 16°

Pazartesi

29°/ 15°

Salı

30°/ 18°

Çarşamba

28°/ 16°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Kadınlara Temel İnternet Eğitimi Verildi

Yayınlanma:
ABONE OL
Kadınlara Temel İnternet Eğitimi Verildi

Türk Telekom’un “Şimdi Senin Zamanın” sloganıyla kadınlara yönelik başlattığı teknoloji seferberliği Erzincan Türk Telekom İl Müdürlüğü Konferans salonunda yoğun katılımla eğitimler yapıldı.

Türk Telekom’un “Şimdi Senin Zamanın” sloganıyla kadınlara yönelik başlattığı teknoloji seferberliği Erzincan’da da gerçekleştirdi. Erzincanlı kadınlara temel internet kullanımının öğretileceği eğitimler Türk Telekom Erzincan İl Müdürlüğü’ konferans salonunda gerçekleştirildi. Proje kapsamında Türkiye’yi dolaşan Türk Telekom Gezici Eğitim Tırında ve Türk Telekom Müdürlükleri’nde toplam 38 ilde kadınlara teknoloji eğitimi veriyor. Proje kapsamında şu ana kadar Ankara, İstanbul Ataköy, Iğdır ve Trabzon Türk Telekom bölge müdürlüklerinde; Ordu, Giresun ve Artvin Hopa’da ise Türk Telekom gezici eğitim tırında eğitimler verildi. 

Eğitimlerde kadınlar; temel internet kullanımıyla başlayarak, sosyal medya ve e-devlet platformlarının kullanımı hakkında da bilgi sahibi oldular. Ayrıca, Skype ve Google Maps gibi farklı keşif ve iletişim uygulamalarının nasıl kullanılacağı da katılımcılarla paylaşıldı. 

Düzenlenen eğitimde açılış konuşması yapan Erzincan İl Telekom Müdürü Recep Karakoç, eğitim içeriliği hakkında bilgiler verdi. Karakoç; “Senin zamanın sloganıyla başladığımız bu projede kadınlara yönelik teknoloji seferberliği başlatmış bulunuyoruz. Türkiye’de yaklaşık 38 ilde bu proje gerçekleştiriliyor. Bunlar çeşitli teknoloji TIR’ları ve il müdürlüklerimizde ki eğitim salonlarında gerçekleştirilmektedir. Projenin amacı yaklaşık 3 ayda 4 bin bayana eğitim verebilmek. Bu eğitimin içeriliği sosyal medya kullanımı, temel internet kullanımı Skype, Google Maps gibi uygulamaları bayanlara anlatabilmek. 4 bin bayana eğitim verdikten sonra program sonunda katılımcılara sertifika ve çeşitli hediyeler verilecek. Bu hediyeler çekiliş ile gerçekleştirilecek. Projeye turktelekom.com adresinden müracaat eden Erzincan ilinde bulanan bayanlar katıldı. Programa katılan kadınlar eğitimlerden oldukça memnun olduklarını belirttiler.

Yaklaşık 100 bayan katılımcının bulunduğu eğitimler sonunda bir kişiye çekilişle Tablet hediye edilirken diğer tüm katılımcılara Bakım seti, TİVİ-BU ve İnternet müzik seti hediye edildi.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler