Erzincan Medya
26° Erzincan

Erzincan

26°

Erzincan

Cuma

27°/ 16°

Cumartesi

21°/ 13°

Pazar

25°/ 13°

Pazartesi

27°/ 14°

Salı

29°/ 17°

Çarşamba

31°/ 19°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Kadın İstihdamı Arttırılacak

Yayınlanma:
ABONE OL
Kadın İstihdamı Arttırılacak

Erzincan Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ömer Faruk Çelik, milli istihdam seferberliği kapsamında Erzincan’da 2018 yılı içerisinde sağlanan istihdamlar hakkında verdiği bilgide Ocak-Temmuz arasında 3 bin 200 kişi işe yerleştirilmiştir dedi.

Çalışma ve İş Kurumu İl müdürü Çelik, kadın istihdamın arttırılması yönünde yapılan çalışmalara değindi. Çelik; “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde başlatılan milli istihdam seferberliği kapsamında Ocak-Temmuz arasında 3 bin 200 kişi işe yerleştirilmiştir. Ancak bütün çabalarımıza ve geçen yılki toplam 766 kişi olan yıllık sayının yüze 73 ‘ünü ilk altı ayda yakalayıp 563 kişiye ulaşmamıza rağmen kadın istihdamında istediğimiz düzeye henüz ulaşamadık. Burada sizin aracılığınız ile değerli işverenlerimize seslenmek istiyorum.

Milli istihdam seferberliği kapsamında işverenlerimizin kadın personel çalıştırmaları durumunda ilave destekler verilmektedir. Bunlardan bazıları 4447 sayılı kanun kapsamında 12 aya kadar verilen sigorta pirimi ve gelir vergisi desteği çalışanın kadın olması durumunda 18 aya kadar uygulanmaktadır. Gene aynı kanunun 10. maddesi uyarınca sanayi ve imalat sektöründe çalışan kadınlara 400 TL kreş yardımı yapılmaktadır.

Erzincan çalışma ve iş kurumu il müdürlüğü olarak kadının istihdamının kolaylaştırılmasına yönelik çalışmalarımız gerek Erzincan belediyesi ile yaptığımız meslek edindirme kursları gerekse organize sanayi bölgemizde açılan tekstil firması ile düzenlediğimiz istihdam garantili meslek edindirme kurslarımız ile hızlı bir şekilde devam etmektedir. Özellikle tekstil mesleğinde çalışmak isteyen kadınları kurs sonrasında istihdam edilecek olmaları dolayısıyla kurslarımıza mikrofonlarınız aracılığı ile davet etmek istiyorum. İşverenlerimizi ziyaretlerimizde istihdam teşvikleri hakkında bilgilendirmeye devam ediyoruz fakat yoğunluk nedeniyle ulaşamadığımız işverenlerimiz varsa onları da sizlerin aracılığı ile il müdürlüğümüze beklediğimizi, değerli işverenlerimiz ile el ele vererek hem genel istihdamda zirvedeki yerimizi kalıcı hale getirip hem de kadın istihdamında arzu ettiğimiz sayılara ulaşabileceğimizi belirtmek istiyorum.

Bize bu fırsatı verdiğiniz için şükranlarımı sunar bu vesile ile herkesin yaklaşan kurban bayramını tebrik ederim.” Dedi.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com