Erzincan İl Jandarma Komutanlığı son bir ay içerisinde yaptığı çalışmaları Erzincan basını ile paylaştı.

Erzincan Valiliği İl Jandarma Komutanlığınca, adli makamlardan alınan arama kararlarına istinaden, Ağustos 2022 Ayı içerisinde, sorumluluk bölgesinde yapılan aramalar ve yol kontrolleri neticesinde; 302 kök kenevir bitkisi, 1 adet altın sikke, 6 adet bronz sikke, 1 adet 7.65 mm. çapında ruhsatsız tabanca, 1 adet muhtelif eski eser (Haç) ele geçirilmiş olup, 7 şüpheli şahıs yakalanmıştır. 2 adet akaryakıt istasyonunun faaliyeti geçici süreyle durduruldu.

Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti ile Mücadele Şube Müdürlüğünce, 4 Yasadışı Bulunma, 1 Göçmen Kaçakçılığı (TCK-79) ve 1 Uluslararası İş Gücü Kanununa Muhalefet olayı meydana gelmiş olup, bu olaylarda toplam 83 düzensiz göçmen ve 3 organizatör yakalanmıştır. Organizatörler ifadelerinin alınmasını müteakip serbest bırakılmış olup yakalanan düzensiz göçmenlerden 13’ü serbest bırakılırken 70’i sınır dışı edildi. 

Suç Araştırma Tim Komutanlığınca (JASAT), 8 Faili Meçhul olaya müdahale edilmiş olup 6 olay aydınlatıldı.

Ayrıca, diğer suç ve kabahatlerden dolayı 225 şüpheli şahıs hakkında adli ve idari işlem yapılarak ele geçirilen malzemelere el konulmuş, Erzincan ilinde 311, farklı illerde 3 olmak üzere toplam 314 şahıs yakalandı.