Erzincan Medya
28° Erzincan

Erzincan

28°

Erzincan

Perşembe

29°/ 16°

Cuma

31°/ 17°

Cumartesi

28°/ 18°

Pazar

26°/ 16°

Pazartesi

29°/ 15°

Salı

30°/ 16°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

İtfaiye’den askerlere yangın söndürme eğitimi 

Yayınlanma:
ABONE OL
İtfaiye’den askerlere yangın söndürme eğitimi 

Erzincan Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü tarafından 3’üncü Ordu Komutanlığına bağlı askeri itfaiye ekiplerine eğitim verildi. 
Erzincan Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nde düzenlenen eğitim kapsamında 3’üncü Ordu Komutanlığına bağlı askeri itfaiye ekiplerine teorik ve uygulamalı olarak temel itfaiyecilik eğitimi, yangın bilgisi, yangın güvenlik önlemleri ve yangın söndürme tekniklerine yönelik eğitimler verildi. 
Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy yaptığı açıklamada; “Yeni itfaiye binası bizim seçim beyannamemizde bulunan 24 projeden biriydi. İtfaiye binamız, kapalı ve ısıtmalı araç park alanları, sosyal tesisleri, eğitim salonlarıyla birçok sosyal donatıyı bünyesinde bulunduruyor. Biz şehrin yangın güvenliğini yüksek düzeyde sağlamayı hedef aldık. Yangınlara ve afetlere karşı etkili bir şekilde müdahale edilerek can ve mal kayıplarının asgari düzeyde tutulmasına yönelik olarak itfaiye teşkilatının her türlü imkân ve kabiliyetleri ile yönetim ve işletim sistemlerini uluslararası standartlara ulaştırdık. Bugün de gördüğünüz gibi afet ve yangınlar konusunda toplumsal bilgi ve bilinç düzeyini artırmak amacıyla da uygulamalı olarak eğitim verilebilecek hem personelimiz hem de bu eğitimleri uygulayabilecek bir tesise sahibiz. Daha iyi bir Erzincan için çalışmalarımıza devam ediyoruz.”diye konuştu. 

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler