Erzincan
19°
Erzincan
Pazar
26°/ 16°
Pazartesi
29°/ 15°
Salı
30°/ 17°
Çarşamba
28°/ 16°
Perşembe
28°/ 15°
Cuma
30°/ 15°
İSTANBUL (İGFA) – Beylikdüzü Belediyesi’nin iklim değişikliğiyle ortaya çıkan çeşitli riskleri azaltmak adına İstanbul Enerji A.Ş. iş birliği ile oluşturacağı “Sürdürülebilir Enerji ve İklim Eylem Planı (SECAP)” için çalışmalara hızla başlandı.
İlk etapta teknik ekip ve iç paydaşların bilgilendirilmesi adına düzenlenen toplantı, Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşti. Belediyenin farklı birim ve müdürlüklerinde görev alan çalışanların katıldığı toplantıda, eylem planının oluşturulması için yıl içerisinde yapılacak çalışmalar aktarıldı. Yıldız Teknik Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’nden Prof. Dr. Ayşegül Özbakır Acımert ile Doç. Dr. Erhan Kurtarır; sera gazı envanter oluşturma ve hesaplama yönetimleri, SECAP oluşturma sürecinin adımları ve belediye iç koordinasyonu gibi konuların yer aldığı sunumlar gerçekleştirdi.
“SERA GAZI SALINIMINI BİR AN ÖNCE DURDURMAK ZORUNDAYIZ”
Eylem planının ilk aşamasının veri toplama ve envanter oluşturma olduğunu ifade eden Beylikdüzü Belediyesi Çevre Yönetim Şefi Tuncay Canpolat, “Sera gazı salınımını bugün durdurmuş olsak bile küresel ısınmanın etkisi yıllarca devam edecek. O yüzden zaman kaybetme lüksümüz yok. Bir an önce bu salınımı durdurmak zorundayız. Sayın Başkanımız Mehmet Murat Çalık, SECAP’ın tanıtım toplantısında 2030 yılına kadar emisyon azaltma hedefimizin yüzde 40 olduğunu ifade etti. Bu projeyi öncelikle iç paydaşların benimsemesi gerekiyor. Mevcut kent ve toplum düzeni hizmet kalitesini nasıl artırırız diye çalışma yapmamız ve eylem planını tüm ayrıntılarıyla ortaya koymamız gerekiyor” şeklinde konuştu.
Haber bültenimize kayıt olun
Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!
Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı
okuyun.
İlgili Haberler
-30 şoku az evvel duyuruldu… Türkiye’ye giriş yapacak!
Depo Savaşları Türkiye’ye Geldi: O İllerde Kiralık Depolar Açılıyor
Toplu taşımaya binenleri ilgilendiriyor: 1 Ağustos’tan itibaren kalkıyor
İstanbul’a Doğru Yola Çıktı! Ayı Geliyor! Son 2 Gün
Kimsenin Görmediği Video Arşiv Görüntüleri Çıktı: İstanbul 1957’de Böyleymiş…
Bingöl’de Önüne Geleni Bıçakladı! Valilikten Açıklama Geldi!