İşitme testi, hastanın işitsel fonksiyonlarının nasıl olduğunun tespit edilmesi açısından oldukça önemlidir. Bu nedenle hastalara işitme testi yapılarak duyma azlığı olup olmadığı tespit edilir. İşitme testi nasıl yapılır? konusu bu tür bir teste tabi tutulacak olan hastalar açısından da son dönemde sık sorulan sorulardan biri haline gelmeye başlıyor. İşitme testi ile artık duyum azlığı en kısa süre içerisinde tespit edilir. Hastanın işitmedeki durumunun nasıl olduğu kolayca anlaşılır. İşitme cihazına dair şu tür test çalışmaları yapılır:

*Hasta ses geçirmez özelliğe sahip olan bir kabine geçilir

*Buton aracılığı ile hastanın sesleri duyup duymadığı anlaşılır

*Hastanın işitilen ses seviyesinin nasıl olduğu yapılacak işitme testi ile belirlenmeye başlanır

İşitme testinin yapıldığı hastalarda işitme duyarlılığı daha net şekilde anlaşılır. Aynı zamanda işitme her iki kulak iç kısmında mı var yoksa tek bir kulakta mı var anlaşılır.

İşitme Testi Kimlere Yapılır?

İşitme testi, işitme azlığı yaşayan kişilere yapılır. İşitme azlığı yaşamasanız bile işitme testi yaptırarak işitme algılama seviyenizin kolay bir şekilde ölçülmesini sağlayabilirsiniz. İşitme testi nasıl yapılır? ile ilgili konularda bilgi vermek ve aynı zamanda hizmetlerini sunmak üzere sektörde yerini alan Teknoser firmasına başvurabilirsiniz. Sizlere yönelik 7/24 kaliteli çözümler sunduğundan dolayı hizmetlerinden bundan sonra sorunsuz şekilde yararlanmaya başlayabilir ve işitme fonksiyonlarınızın tespit edilmesini sağlayabilirsiniz.