Erzincan Medya
12° Erzincan

Erzincan

12°

Erzincan

Pazartesi

22°/ 10°

Salı

23°/ 12°

Çarşamba

21°/ 14°

Perşembe

24°/ 14°

Cuma

24°/ 14°

Cumartesi

22°/ 12°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

İŞ Kur Aşçılık Kurslarına Büyük İlgi

Yayınlanma:
ABONE OL
İŞ Kur Aşçılık Kurslarına Büyük İlgi

Erzincan İŞ-KUR  ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile 50 kişilik aşçı yardımcılığı ve 25 kişilik yaş pasta yapımı alanında kurs açtı. Açılan kurslar sayesinde vatandaşlar hem meslek öğreniyor hem de günlük harçlıklarını çıkartıyorlar.

İŞ-KUR  ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce açılan kurslarda vatandaşlar meslek edinme fırsatı bularak zamanlarını değerlendiriyorlar. Aşçı yardımcılığı için açılan kurs 17 Kasım da sona ererken, 25 kişilik yaşta pasta yapımı alanında açılan kurs ise 11 Ekim tarihinde son bulacaktır.  Ayrıca kursiyerlere günlük 25 TL ücret ödenecek. Kursu başarı ile bitiren kursiyerlerin alacakları MEB onaylı sertifikaları sayesinde daha kolay iş bulma imkânı da sağlanmış olacaktır.

İŞ-KUR  ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce açılan kursa katılan Meryem Özbek, günlük 8 saat süren kurslara katılarak çok güzel çalışmalar yaptıklarını ve farklı yemek çeşitlerini öğrendiklerini belirtti. Özbek 17 Kasım tarihine kadar sürecek kurslar sonucunda alacakları belge ile daha kolay iş fırsatı bulabileceklerini de belirterek İŞ Kur ve Halk Eğitim Merkezine ve Öğretmenlerine teşekkür ederim” dedi.

İŞ-Kur’un, 11 aylık süre içerisinde bir gurup daha açmayı planladığı öğrenildi.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com