Erzincan Medya
24° Erzincan

Erzincan

24°

Erzincan

Çarşamba

25°/ 13°

Perşembe

26°/ 15°

Cuma

27°/ 16°

Cumartesi

24°/ 14°

Pazar

25°/ 13°

Pazartesi

27°/ 13°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

İnstagramda Nasıl Müzik Eklenir

Yayınlanma:
ABONE OL
İnstagramda Nasıl Müzik Eklenir

İnstagram’da paylaşım esnasında “Müzik” simgesine tıklayarak paylaşımınıza dilediğiniz müziği ekleyebilirsiniz. Ancak “hikaye(story)” paylaşıyorsanız, “gönderi” veya “reels” paylaşımlarınıza göre bu aşamalar farklılık göstermektedir.

 Hikaye’ye Nasıl Müzik Eklenir?

 Sosyal Medya hesabınızda hikaye paylaşmak istediğiniz fotoğraf veya videoyu seçtikten sonra ekranı yukarı kaydırınız. Ekranı yukarı kaydırdığınızda İnstagram’ın kullanıcılarına sunduğu birbirinden farklı etiketler karşınıza çıkacak, bu etiketler arasından “MÜZİK”e tıklayarak dilediğiniz müziğin veya şarkının adını yazmalısınız. Eklemek istediğiniz müziği veya şarkıyı bulduktan sonra üzerine tıklayıp ekleyebilirsiniz.

 Reels’a Nasıl Müzik Eklenir?

 Eğer hikaye olarak değil de gönderi olarak paylaşım yapmak ve bu paylaşıma müzik eklemek istiyorsanız İnstagram’ı açtıktan sonra sağ alttan kendi profilinizi açınız ve sağ üstteki “+” işaretine basarak gönderi olarak paylaşmak istediğiniz fotoğraf veya videoyu seçiniz. Eğer paylaşımınız bir “REELS” ise paylaşmak istediğiniz gönderiyi seçtikten sonra yukarıdaki araç çubuklarından “müzik işareti “ olan simgeye tıklayınız. Tıkladıktan sonra eklemek istediğiniz müziğin veya şarkının adını yazmalısınız. Bu adımları takip ettikten sonra müziği başarılı bir şekilde gönderinize eklemiş olacaksınız.

 Gönderi’ye Nasıl Müzik Eklenir?

 Eğer gönderi paylaşımınız Reels değilse ve post olarak fotoğraf paylaşıyorsanız fotoğrafı seçtikten sonra ilerleyip “Paylaş” aşamasına geldiğinizde aşağıda “konum ekle” yazısının alt kısmında “müzik ekle” butonunu göreceksiniz. Bu butona tıklayıp yine dilediğiniz müziği veya şarkıyı seçip gönderinizi paylaşabilirsiniz.

 Müziğin Süresini Azaltıp Arttırma Nasıl Yapılır?

 Eğer gönderiniz bir video değil de fotoğrafsa bu fotoğraf müziğin süresi kadar görünecektir. Müziğin süresini de isteğinize göre azaltabilir veya yükseltebilirsiniz. Hikaye paylaşımındaki süreyi müziği seçtikten sonra sol altta yuvarlak içinde görebilirsiniz, bu süre “5 ile 15” saniye aralığındadır. Yuvarlak kutucuğa tıkladıktan sonra yukarıya veya aşağıya kaydırarak süreyi dilediğiniz gibi seçebilirsiniz.

 Ayrıca eğer hesabınız kurum hesabı ise İnstagram Müzik kullanımında kurum hesaplarına kısıtlama getirmektedir. İnstagram’ın belirlediği müzikler dışında bir müziği arama kısmına yazsanız dahi kurum hesabı ile görüntüleyemezsiniz dolayısıyla da ekleyemezsiniz. Fakat eğer kurum hesabınızdan takip ettiğiniz bir hesabın paylaşımındaki müziğe tıklayıp “kaydet” butonuna tıklarsanız kaydedilenler de bu müziği görüntüleyebilir ve bu kaydettiğiniz müziği ekleyerek paylaşım yapabilirsiniz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com