Erzincan Medya
29° Erzincan

Erzincan

29°

Erzincan

Pazartesi

31°/ 18°

Salı

31°/ 18°

Çarşamba

30°/ 18°

Perşembe

30°/ 17°

Cuma

32°/ 19°

Cumartesi

31°/ 18°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

İnce’den gençlere burs vaadi

Yayınlanma:
ABONE OL
İnce’den gençlere burs vaadi

TBMM (AA) – CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı, Yalova Milletvekili Muharrem İnce, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, başarı dileklerini iletmek için cumhurbaşkanı adaylarından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’den randevu talebinde bulunduğunu bildirdi.

Karamollaoğlu’nu bugün saat 17.30’da ziyaret edeceğini belirten İnce, “İmza işini herhalde halletti. İmza işinde sıkıntısı da olursa, benim ailem bin kişiliktir. Bin imza orada, kenarda duruyor. İstediği takdirde ailemin imzalarını kendisine verebilirim. Bunu anlatacağım.” ifadesini kullandı.

İnce, cezaevinde bulunan HDP’nin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’tan randevu değil, Adalet Bakanından izin istediğine işaret ederek, izin verilmesi halinde çarşamba günü Demirtaş’ı ziyaret ederek, başarı dileyeceğini belirtti.

Erdoğan’ın randevu vermesi, saraya davet etmesi halinde saraya, parti genel merkezine davet etmesi halinde buraya gideceğini aktaran İnce, “Randevu vermezse canı sağolsun.” dedi.

“Siyasetçiler bilim konuşacak”

Siyasette dili değiştireceklerini ifade eden İnce, siyasetçilerin bilim, gelecek, mutluluk, huzur, barış konuşacağını bildirdi.

İnce, siyasette gelecek dönemde uzay madenciliğini tartışacaklarını, insanların hurafe değil bilim konuşacağını iddia ederek, şöyle devam etti:

“Çünkü cumhurbaşkanı meydanlarda bunları konuşacak. Meydanlarda düşünen robotları, ben bunları konuştukça, televizyonlarda da tartışmacılar bunlar olacak. İlk kez kuantum diyen bir cumhurbaşkanı olacak. Cumhurbaşkanının dili bu olunca, Türkiye’nin gündemi de bu olacak.”

“Erdoğan da insin be kardeşim”

İnce, dertlerinin Erdoğan’ı değiştirmek, indirmek değil bozuk düzeni değiştirmek olduğunu belirterek, şu görüşlere yer verdi:

“Bu bozuk düzeni değiştirmediğimiz sürece Erdoğan’ı değiştirsek de sorun çözülmez. Bir mutlu azınlık var. O mutlu azınlıktan başka toplumun ezici bir çoğunluğu, mutsuz, huzursuz. Ben bozuk düzeni değiştirmek için geliyorum. Erdoğan inince ne olur? Döviz, dolar, avro, faizler, işsizlik rakamları, enflasyon, gübre, mazot, benzin fiyatları inerse, Erdoğan da insin be kardeşim oradan. 80 milyon bir yana kendisi bir yana. 80 milyondan daha mı değerli? Medya susmuş, sesini çıkaramıyor. Medyadan, iş dünyasından zerre kadar umudum yok. Ne iş dünyasına ne medya patronlarına güvenim var. Benim umudum millette. Bu fakir, fukara millete güveniyorum. Millet, bu devrimi gerçekleştirecek.”

“Gençlere müjde”

Muharrem İnce, gelecek günlerde Türkiye için hayallerini anlatacağını belirterek, adaylığı kesinleşen cumhurbaşkanı adaylarını, birlikte Türkiye ile ilgili hayallerini televizyonlarda paylaşmaya çağırdı.

“Allah’ın izni, milletin isteğiyle cumhurbaşkanı olduğumda gençlere ilk müjdemi veriyorum.” diyen İnce, geçlere, ihtiyaçlarını gidermesi için 500 lira vereceklerini duyurdu. İnce, 19 Mayıs’ta “Gençlik bursu” ve 29 Ekim’de de “Cumhuriyet bursu” olacağını belirterek, şunları ifade etti:

“Bu parayı nereden bulacaksın diye soranlara, sarayı 6 ay süreyle halka açacağım. Sonra kapatacağım. Edeceğim tasarrufla gençlere bu bursu vereceğim. 6 ay sonra da sarayı, üniversite sınavında ilk 5 bine giren en zeki çocuklara vereceğim. Bu memleketin en akıllı çocukları orada okuyacak, orayı bir bilim merkezi yapacağım. Bir işim daha olacak. Meydanlarda bağırıp çağrılmayacağı için cumhurbaşkanına hakaret de edilmeyecek. Cumhurbaşkanına hakaret maddesini kaldıracağız. Eleştirirse eleştirir, hiç kimseye dava açmayacağım, galiz küfür etmediği sürece.”

İnce’ye, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin cumhurbaşkanı adaylığı için imza verenlere yönelik FETÖ incelemesi yapılması açıklaması da soruldu. İnce, “Bunlar saçma sapan işler. Gereksiz bir tartışmadır.” dedi.

Muhabir: Meltem Öztürk

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler