Erzincan Medya
13° Erzincan

Erzincan

13°

Erzincan

Pazar

13°/

Pazartesi

18°/

Salı

21°/ 11°

Çarşamba

23°/ 13°

Perşembe

24°/ 13°

Cuma

24°/ 15°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

İlkokul ortaokul lise! Okullar için 9 günlük KAPATMA kararı MEB son dakika duyurdu işte tarihleri

Yayınlanma:
ABONE OL
İlkokul ortaokul lise! Okullar için 9 günlük KAPATMA kararı MEB son dakika duyurdu işte tarihleri

İlkokul ortaokul lise! Okullar için 9 günlük KAPATMA kararı MEB son dakika duyurdu işte tarihleri – Milli Eğitim Bakanlığı MEB 2. dönem için yeni tatil kararı açıkladı. 81 ilde okullar bu tarihler arasında kapatılacak!

Milyonlarca öğrenci, öğretmen ve veliyi yakından ilgilendiren kritik kararlar almaya devam eden MEB 2. dönem için yeni kararını duyurdu. Hatırlanacağı üzere Mayıs ayında Türkiye yerel seçimlere gitmiş, Cumhur ittifakı bir kere daha çoğunluk oyunu alarak yeni hükümeti kurmaya hak kazanmıştı. Bir dönem daha Cumhurbaşkanlığı görevini yapmaya hak kazanan Cumhurbaşkanı Erdoğan kurmuş olduğu yeni kabinede Milli Eğitim Bakanlığı görevini Yusuf Tekin’e vermişti.

MEB ARA TATİLİ İPTAL EDECEK Mİ, ARA TATİL KALDIRILDI MI?

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, TRT Haber’de yaptığı ara tatil ile ilgili açıklamasında, “Ara tatili kaldırmıyoruz, öyle bir şey gündemimizde yok. ‘Ara tatillerle ilgili anket yapılıyor’ şeklindeki yorumlar bunun işlevsel olup olmadığını içeren rutin bir değerlendirme. Buradan gelecek verileri değerlendiririz, ara tatillerle ilgili oturur karar veririz. Kişisel olarak görüşüm şu; Türkiye farklı iklimlerin aynı anda yaşandığı bir ülke. ‘Bir ara tatil uygulaması yapacaksak eğer bunu bölgelerin iklim koşullarına göre tarihlerini revize edebiliriz’ ifadelerine yer verdi.

2. DÖNEM ARA TATİLİ NE ZAMAN, RAMAZAN BAYRAMI TATİLİ VAR MI, KAÇ GÜN OLACAK?

Türkiye 10 Nisan 2024 tarihinde Ramazan Bayramını kutlayacak. Müslümanlar için büyük öneme sahip olan Ramazan Bayramı kutlamaları bu sene ara tatil ile birleştirilecek. 8 Nisan 20224 Pazartesi günü başlayan tatil 12 Nisan 2024 Cuma günü sona erecek. Önündeki ve arkasındaki hafta sonu tatillerini de kattığımız zaman okullar tam 9 gün boyunca kapalı kalacak.

Okullarda aynı zamanda son ara tatil olan sürecin tamamlanmasının ardından öğrenciler için son ders zili ise 14 Haziran 2024 tarihinde çalacak ve okullar kapanacak.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler