Ana Sayfa Arama
Kategoriler
Servisler
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  İlk Kez Ev Alacaklara Yeni Duyuru Geldi! Kredilerde Faiz Düşüyor! 1,2 Faiz Oranıyla 15 Yıl Vadeli Ev Alabilirsiniz

  İlk evini almak isteyenler için yeni duyurular gelmeye devam ediyor. Kredi faizlerinin düşeceği ve 15 yıl vade sayesinde konut kredisinden yararlanılabilecek.

  İlk evini almak isteyenler

  İlk evini almak isteyenler için yeni duyurular gelmeye devam ediyor. Kredi faizlerinin düşeceği ve 15 yıl vade sayesinde konut kredisinden yararlanılabilecek. 15 yıl vade imkanı sayesinde 1 milyon liraya kadar kredi vatandaşlara sunulacak.

  BDKK Ev Alacaklara Yeni Duyuru Yayımladı!

  BDKK tarafından yapılan açıklamada ilk kez ev sahibi olacaklara düşük faizli kredi verilecek. İlk kez ev sahibi olmak isteyenler için 15 yıl vadenin yanında 1,2 faiz oranı sunulacak. Kredinin limiti noktasında ise çalışmaların devam ettiği ancak 1 milyon TL’ye kadar çıkabileceği belirtildi. Projeye dair bütün detayların ekim ayı içerisinde tamamlanacağı ve açıklanacağı belirtildi.

  Ülkemizde son zamanlarda yaşanan enflasyon krizi ile birlikte evlerde satın alma ve kiralık durumlarına göre hareketlilik devam ediyor. Döviz hareketlerinin bu denli sorun yaşatması noktasında arz talep dengesinin tamamen oturacağı da belirtiliyor. Durağın ortadan kaldırılması için devlet tarafından yapılan çalışmaların yeni konut kredisi fırsatı ile ortadan kaldırılacağı düşünülüyor.

  İlkevim projesi sayesinde dikkat edilmesi gereken nokta ise 15 yıl ödeme yapılacağı. 180 aylık bir ödeme ile birlikte aylık ödeme miktarının düşük bir seviyeye çekilmesi amaçlandı. Bununla birlikte düşük bir ödeme sayesinde ev sahibi olunacak. Başlangıç tarihi ise ekim ayı olarak belirtiliyor. Çalışmaların devam ettiği ve kredi limitinin de ona göre bir artış bile yapılabileceği düşünülüyor.

  Erzincan Haber