Erzincan Medya
20° Erzincan

Erzincan

20°

Erzincan

Pazar

21°/ 12°

Pazartesi

21°/ 11°

Salı

22°/ 11°

Çarşamba

25°/ 14°

Perşembe

28°/ 17°

Cuma

26°/ 18°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

İl Müftüsü Çakır’dan Yaz Kur’an Kurslarına Ziyaret

Yayınlanma:
ABONE OL
İl Müftüsü Çakır’dan Yaz Kur’an Kurslarına Ziyaret

Erzincan İl Müftüsü Burhan Çakır yaz kur’an kursları ziyaretine devam ediyor. Kurslarda verilen eğitimleri yerinde inceleyerek, kurslarımızda görev yapan hocalara gayret ve samimiyetlerini artırarak daha özgün çalışmalar yapmaları temennisinde bulundu.

Erzincan İl Müftüsü Burhan Çakır, İl Müftü Yardımcısı İsmail Yılmaz ve uzman vaiz Aydın Öçalan ile birlikte devam eden yaz kur’an kurslarında eğitim-öğretime devam eden kız ve erkek öğrencileri ziyaret ederek sohbet ettiler.

Yaz Kur’an kurslarına yoğun ilgili olduğunu belirten İl Müftüsü Burhan Çakır, “27 Haziran itibariyle yavrularımız camilerimizi ve Kur’an kurslarımızı doldurdu. Gençlerin ve çocukların Kur’an-ı Kerim ve Dini Bilgiler öğrendiği yaz Kur’an Kurslarımız bu yıl 26 Ağustos’a kadar yüz yüze eğitim şeklinde devam edecek. Geçen yıllara göre Yaz Kur’an Kurslarımıza daha yoğun bir şekilde ilgi gösteren gençler ve çocuklar hem eğleniyor hem öğreniyor. İl merkezimizde 3 bin 670 erkek ve 3 bin 572 kız öğrencimizin kayıt yaptırdığı yaz kurslarımızda Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından hediye olarak gönderilen kitaplar okunuyor. Hocalarımızın yaptığı etkinliklere katılan öğrencilerimiz için müftülüğümüz de çeşitli etkinlikler planlıyor.” dedi.

İl Müftüsü Çakır kurslarda görev yapan hocaların gayret ve samimiyetlerini artırarak daha özgün çalışmalar yapmaları temennisiyle katkılarından ve üstün gayretlerinden dolayı teşekkür etti..

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com