Bayburt'ta yapılan grup maçlarında birinci olan Erzincan Şehit Er Süleyman Aydın Orta Okulu kız takımı, kendi gruplarında birinci olan 19 ilin katıldığı Türkiye finallerinde Türkiye Badminton Şampiyonu oldu.

Erzincan Şehit Er Süleyman Aydın Orta Okulu kız takımı, Amasya'da düzenlenen finallerde ciddi rakiplerini yenerek gösterdiği başarılar ile gelecek yıllarda da adından sıkça söz ettireceklerinin sinyalini verdiler.

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün öğrencileri makamında ağırlayarak: "Öğrencilerimizin desteklenmesi ve yetiştirilmesi sürecinde yanlarında olan başta ailelerine, onları yetiştiren millî Antrenörler Murat Sönmez ve Uğur Erçetin ile Okul Müdürü Ercan Sak'a teşekkür etti.

Şampiyon olarak bizleri gururlandıran başarılı öğrenciler, Aleyna Korkut, Elif Rabia Şimşek, Nisanur Çimen ve Sümeyye Özen'i tebrik eden İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, sporculara başarılarının daim olmasını diliyorum” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü gün, Genç sporculara Akdeniz Oyunlarında şampiyon olan Erzincanlı Milli Sporcular Nazlıcan İnci ve Bengisu Erçetin'in izinden giderek nice Dünya Şampiyonlukları kazanmasını temennisinde bulunduktan sonra şampiyon sporcuları ödüllendirdi.