Erzincan’da İl Emniyet Müdürlüğü ve jandarma ekipleri tarafından huzur ve güven ortamının devamının sağlanmasına yönelik denetimler devam ediyor.
İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı birimleri tarafından huzur ve güven ortamının devamının sağlanması amacıyla başta asayiş ve terör olayları olmak üzere suç işleme amacındakilerin caydırılması, aranan şahısların yakalanması varsa suç delillerinin ele geçirilmesi için ülke genelinde eş zamanlı olarak “Huzurlu Sokaklar Uygulaması” yapıldı. Bu kapsamda seyir halinde yapılan denetimlerde; 674 şahıs sorgulanmış, 214 araç kontrol edilmiş, 5 metruk bina, 30 iş yeri, 16 park ve bahçe kontrol edildi.
 
 İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı birimleri tarafından huzur ve güven ortamının devamının sağlanması, her zaman ve her yerde güvenlik güçlerimizin varlığını vatandaşa hissettirerek alanda görünür olunması amacıyla başta asayiş ve terör olayları olmak üzere suç işleme amacındakilerin caydırılması, aranan şahısların yakalanması varsa suç delillerinin ele geçirilmesi için ülke genelinde  eş zamanlı olarak Erzincan’da da  “Huzurlu Sokaklar Uygulaması” yapıldı.
Erzincan Emniyet Müdürlüğü; her zaman vatandaşlarımızın hizmetinde, birlik ve beraberlik içinde güvenin, huzurun şehri Can Erzincan'ı daha güzel günlere taşıyacaktır. Erzincan'ımıza huzurlu ve güvenli bir ortam sağlamak için mesai kavramı gözetmeksizin görev yapan Türk Polis Teşkilatı, geçmişte olduğu gibi gelecek yıllarda da aynı heyecan, azim ve kararlılıkla hizmet etmeye devam edecektir’ açıklaması yaptı.