Erzincan’da pazartesi günleri Buğday Meydanı’nda kurulan pazarda, özellikle satılan doğal ürünlerde   vatandaş yoğun talep gösteriyor. Köylü vatandaş, ürettiği ürünleri  pazara getirerek doğal ürüne ulaşmayı kolaylaştırıyor. 
Erzincan’da sadece üreticilerin ürünlerini aracısız olarak getirip sattığı pazarda satıcı da alıcıda piyasa göre daha uygun gıda alabilmek için bu pazara uğruyor. Her Pazartesi Buğday Meydanında köylü vatandaş el emeği ürettiği ürünlerini getirerek alıcısına ulaştırıyor. Müşteriler ise, köylülerin ürettiği ürünleri almak için sabahın erken saatinde pazara geiyorlar.
Kurulan pazarda yöresel ürünlerin yanı sıra , sebze , meyve, yapılan peynir, yoğurt, yağ gibi geleneksel ürünler satılıyor. Köylü vatandaşlar el emeği ürünlerini satmak için sabah erken saatlerden akşama kadar tezgahlarının başında bekliyor. Müşteriler ise uygun fiyata yerli ve yöresel ürünleri almak için pazarın yolunu tutuyor. Pazarda yeni mahsul fasulye 100 ile 130 arasında değişirken, ceviz 100 tl, dut 130 tl, dut pekmezi 180 tl, kuş burnu 50 tl, kurava 150 tl olarak satılıyor. 

EBYÜ’de Flüt-Gitar Konseri Gerçekleştirildi EBYÜ’de Flüt-Gitar Konseri Gerçekleştirildi


Pazara ürünlerini getiren köylü vatandaşlar ise her şeyin doğal olduğunu belirterek sözlerine şu şekilde devam ettiler; “ ürünlerimiz  lezzetli olup özel olarak hazırlıyoruz. Yaz sürecinde ürünlerimizi bahçelerimizde, bağlarımızda toplayıp hazırlıyoruz. Yine özel olarak hazırlanan pekmez ve kuravalar çok ilgi görüyor. Kış aylarında sofralarında bulunduran vatandaşlar doğal olarak tüketmek için buraya geliyorlar. Satışlarımızda iyi sayılır ‘ diye konuştular.