Erzincan
18°
Erzincan
Cumartesi
28°/ 18°
Pazar
26°/ 15°
Pazartesi
29°/ 14°
Salı
30°/ 17°
Çarşamba
29°/ 16°
Perşembe
27°/ 16°
5 Haziran Dünya Çevre Günü ve Türkiye Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen programda farklı etkinlikler düzenlenerek günün anlamına dikkat çekildi.
Çevre Haftasının başlamasıyla Cumhuriyet Meydanı’nda , tören düzenlendi. Erzincan Valiliği, Erzincan Belediyesi ve Erzincan Çevre İl Müdürlüğü koordinesinde düzenlenen etkinlikte farklı gösteri ve sunumlarla katılımcılar keyifli anlar yaşadı.
Çevre temizliği farkındalık yürüyüşü ile Saat Kulesi önünde başlayan program Dörtyolda kurulan stantlar ve programlarla devam etti. Program öncesi saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından öğrenciler tarafından düzenlenen gösterilerle devam etti. Öğrenciler tarafından , atık malzemelerden tasarlanmış giysilerin defile şovu renkli sahneler oluşturdu. Atık poşet ve karton kağıtlardan kıyafetleriyle sahneye çıkan minikler büyük alkış aldı. Programın bir diğer gösterisi ise hazırlanan müzik gösterileri ve şiir okumaları oldu.
Program sergi alanının gezilmesiyle devam etti. Birbirinden farklı , renkli ve yaratıcı atık malzemelerden oluşturulan stantlar ziyaret edildi.
Haber bültenimize kayıt olun
Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!
Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı
okuyun.
İlgili Haberler